Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NZXT Hale 700 Watt Güç Kaynağı İncelemesi Full Modüler,80+ Bronz 0 1809

NZXT Hale 700 Watt Güç Kaynağı İncelemesi Full Modüler,80+ Bronz

Bu makalemizde gördüğünüz gibi NZXT Hale serisi güç kaynağını inceleyeceğiz…

NZXT firmasının çoğu ürününden biri bu sadece. NZXT markasını bizler meşhur o güzel kasaları ile tanıdık..:) Haksızmıyım!!

Zamanla NZXT güç kaynağı,fan,led kontrolcü,fan kontroller üniterleri ve diğer aksusarlar ile gönlümüzde taht kurmayı başardı…

Hale82 V2 versiyon olan güç kaynağı sizinde videoda göreceğiniz gibi 700 Watt ve 80+ Bronze sertifikası ile bizlere sunuluyor.. 80+ sertifikasını alabilmek için genelde PSU’nun %80 verimliliğin altına düşmemesi gerekir. %80 üzeri verimlilikler için farklı 80+ sertifikaları mevcut BRONZE,SİLVER,GOLD gibi. Bu güç kaynağımız ise yapılan testlerde %85 oranında verimlilik sağladığı için 80+ Bronze sertifikasına hak kazanmış bi ürün..:)

Güç kaynağının rengi gördüğünüz gibi beyaz. Ama bununla da bitmiyor çünki NZXT PSU’nun iç pcb bordunuda beyaz izolasyon ile kaplamış. Bu sayede bordun hem bi görsel şıklığı olmuş ve en önemlisi de bahsettiğim gibi extra izole olup koruma sağlanmış…  Bu arada dünyada ilk defa bir güç kaynağında beyaz izole pcb board kullanılmış onuda belirtelim!!

Hale82 V2 güç kaynağı tek kanaldan +12v sunuyor ve bu sayesede en zorlu ağır ve full yük altında voltaj kaybı yaşamadan sisteminize gerekli gücü kesintisiz olarak sağlıyor. Bu özelliklerin yanı sıra SLI ve CROSSFİRE desteği sunuyor. Tabiki bu güç kaynağıyla kalkıp gtx1080ti gibi bi ekran kartı ile SLI yapmanız saçma olur.

Test Sistemi

Benim videoda güç kaynağını kullandığım sistem AMD Ryzen 7 1800X İşlemci ve Asus Rog Strix GTX 1080Ti idi. Bu sistemle güç kaynağını full yüke soktuğumuz zaman yaklaşık 400-450 Watt arası bir yüke giriyordu. Yani bu sistemle yapacağınız sli/cf setupları nvidianın gtx 1070 veya (1080 de biraz zorlar) amd de rx 570 ekran kartlarına kadar çoklu GPU kullanabilirsiniz arkadaşlar…

Son olarak değineceğimiz bir kaç unsur daha mevcut.  PSU’da NZXT’nin geliştirdiği IFCT (The intelligent fan control technology) teknolojisi ile içinde bulunan 14cm lik fan sistem boşta iken çalışmıyor. Bu ZERO RPM diyede bildiğimiz thermal teknoloji güç kaynağımız yük altına girdiğinde otomatik olarak fanları devreye sokuyor. Ve bu sayede azda olsa güç tasarrufu sağlıyor. Ve dahili fanda gayet sessiz çalışıyor..:)

Üklemizdede olduğu gibi bizlerin kullandığı AC güç girişlerinde bu psu 160v-280v aralığında çalışabiliyor. Bu sayede evlerimize eksik veya yüksek gelen akımlara karşıda güç kaynağımız koruma sağlıyor.  Güç kaynağımızda Aşırı voltaj, akım koruma, güçkoruması, düşük voltaj kontrolü ve kısa devre koruması için Active PFC tüm korumaları sağlamış. Standart ATX ve EPS kanallarında 12V tam veriyor…
CE / FCC / CB / TÜV / cTUVus / CCC için Güvenlik Onayları ile
3 Yıl Üretici Garantisi ile geliyor.

ModArt PC PUANI

Performans9.5
İşlevsellik10
Kalite9.8
Kutu ve Ürün İçeriği10
Fiyat9
9.7 out of 10
Artıları : Verdiğimiz punlama sistemi üzerinden değinmem gerekirse. Performans olarak stabil bir güç sağlıyor ve uzun süreli yükte sorunsuz güç sağlıyor. İşlevsellik ve kalite olarak güç kaynağının full modüler olması ve 80+ özelliği ile çok büyük bir artı kablo karmaşasından kurtarıyor kullanıcıları ve kullanılan kablolar olsun pcu bileşenleri olsun dış kaplama metali ve Beyaz renkte kaplamalı board yapısı ile kalite puanımızıda hakketti. Kutu içeriği olması gerektiğinin aksine çok kalın ve sağlam süngerler ile desteklenmiş hatta modüler kablolar için çanta düşünülmesi ayrı bi güzellik katmış..:) Eksileri : Eksileri kısmında Ürünün fiyatı aslında bize göre çok büyük bir eksi değildi fakat genel kullanıcı gözüyle bakacak olursak biraz daha uygun fiyatlı olursa hakkettiği yer herkesin kasası olur..:)