Ana SayfaHABEROTOMOTİV2019 BMW 3 Serisi Satış Fiyatları Belli Oldu!

2019 BMW 3 Serisi Satış Fiyatları Belli Oldu!

Geçtiğimiz yıl Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüsüyle buluşan 2019 modem BMW 3 serisi Türkiye fiyatı nihayet açıklandı. Lükse sedan çekişmesine yeni bir boyut katan otomobil Türkiye’de 3 farklı kombinasyon şeklinde satın alınabilecek. BMW 3 serisi otomobillerin başlangıç fiyatı 31 bin 300 TL olarak belirtildi.

Avrupa ülkelerinde 5 farklı motor alternafiyle çıkan BMW 3 serisi lüks otomobilin ülkemizde ise sadece 1.6 litre benzinli motor olarak satılıyor. 170 devasa beygir gücüne sahip bu motor otomatil şanzıman ile geliyor. Yukarda belirtiğimiz üzere 331 bin 330 TL belirlenen otomobilin diğer paket fiyatları ise sırasıyla 358 bin 500 TL ve 365 bin 300 TL olarak sıralanmış durumda.

1.6 litrelik motora sahip araç 100 kilometre mesafede kullanım şekline göre ortalama 6 litre yakıt tükettiği söylenmekte. Şehir içinde yakıt tüketimi 7.7 litre olan aracın şehir dışı yakıt tüketimi ise 5.1 litre olarak açıklanmış durumda.

0’dan 100 kilometreye 7.7 saniyede çıkan BMW 3 serisi otomobilin maksimum hızı 232 km/s.

First Edition M Sport, First Edition Luxury Line ve First Edition Sport Line olmak üzere 3 farklı donanım seçeneği bulunuyor.

Bir önceki versiyonuna göre 50 kilogram daha hafif olan araç yol koşullarına göre sertliği değişen amortisör teknolojisi kullanıyor.

Kabinde 10,5 inçlik gösterge ekranı, 12,5 inclik bilgi ekranı yer alıyor. BMW Live Cockpit Professional teknolojisinin yer aldığı bu ekran üzerinde otomobil hakkında tüm bilgilere ulaşılabiliyor. Ekranın tam altında ise klima kontrol sitemine yer verilmiş.

Yeni BMW 3 serisi otomobiller güvenlik tarafında oldukça güçlü. Yeni nesilde standart olarak Active Guard Plus güvenlik teknolojisi bulunuyor. Bu paket içeriğinde şeritten ayrılma uyarısı, adaptif frenlemeli hız sabitleyici ve yaya fren sistem olmak üzere üç güvenlik sistemine kullanıcılar standart olarak sahip oluyor. Çarpışma önleyici şerit talip asistanı, Stop&Go özellikli hız sabitleme ve ters yön ikaz sistemi gibi donanımları kullanıcılar dilerse satın alabiliyor.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular