Apple, hersene olduğu gibi bu sene de üç farklı model iPhone tanıtmasını bekliyoruz. Fakat 2020’de işler öyle olmayabilir.

JpMorgan’ın yayınladığı açıklamada, çıkacak yeni modellerle birlikte iyi gitmeyen telefon satışlarını arttırma yönünde çalışacaklarını ifade etti. Bu rapora göre telefon modellerinin üçünde 5G teknolojisine yer verilmesi planlanıyor.

Genelde Eylül ayında tamda tatile çıkıldığı dönemde telefonları piyasaya sürmeye bayılıyor. Bu yılda ise farklı bir kamera tasarımı olmayacak fakat çekim kalitesinin oldukça artacağının bilgisini verdi.

JpMorgan, yayınladığı veride yeni modelin iPhone 8 ebatlarında fakat 5G teknolojisinin olmayacağını ve hesaplı bir model olarak sunacaklarını belirtti.

Tim Cook, üst düzey kullanıcı kalitesini her ne kadar tasvip etmesede 195 milyonluk kârın 2020 yılına devretdilmesi bekleniyor.

Bu yapılan hamle kaçınılmaz bir artış etkisi gösterebilir. Çin’in telefon pazarına bomba gibi girmesiyle satışları düşen Apple uygun fiyatlı iPhone’lar ile zirveyi yeniden zorlayacak gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here