29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaMOBİLCEP TELEFONLARI18 GB RAM'li ASUS ROG Phone 5 Benchmarkta Görüldü

18 GB RAM’li ASUS ROG Phone 5 Benchmarkta Görüldü

Asus ROG Phone 5 RAM konusunda bir ilk olacak. Oyun telefonu önümüzdeki hafta yapılacak olan lansman ile beraber tanıtılacak. 10 Mart’ta tanıtımı yapılacak olan telefon yakın zamanda Geekbench listelerinde görüldü. Telefonun Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden güç alacağını ve kutudan çıktığı anda Android 11 üzerinde çalışacağını onaylıyor.

Geekbench’te tek çekirdek performansında 1,113 puan, çok çekirdek performansında 3,468 puan aldığı gözlerden kaçmadı. Daha da ilginci, modelin 18GB RAM’e sahip olması 6GB ile 12GB arasında bir RAM sunan diğer çoğu Android amiral gemisinden çok daha yüksek.

18 GB RAM'li ASUS ROG Phone 5 Benchmarkta Görüldü

Asus açıkça rakiplerinden daha etkileyici bir teknik özellik tablosuna sahip olmaya çalıştığı için bu varyantın 512GB veya 1TB dahili depolamaya sahip olmasını bekliyoruz. Elbette, Asus ROG Phone 5 ‘in “standart” özelliklere ve daha düşük bir fiyata sahip başka varyantları da olacaktır. Ancak Tepe model gerçekten göz doldurucu özelliklere sahip.

ASUS ROG Phone serisi her zaman sınıfının en iyisi depolama ve RAM’ini seçmiştir. Bu nedenle, depolama tarafında UFS 3.1 depolama ve LPDDR5 belleği göreceğimiz kesin gibi görünüyor.

Test sonucu daha fazlasını açıklamıyor. ancak Asus ROG Phone 5 ‘in lansman öncesinde DxOMark’ın da onaylandığı üzere herhangi bir akıllı telefonda görülen en iyi hoparlörlere sahip olacağını biliyoruz. Ayrıca arka tarafta ASUS’un oyun telefonlarında gelen ROG RGB logo yerine ikincil bir ekran olacak.

Diğer sızdırılan özellikler arasında 144Hz Süper AMOLED ekran, arkadaki üç kamera, hızlı şarj desteği sunan büyük 6.000mAh pil, çift USB Type-C bağlantı noktası ve kapsamlı oyun özellikleri içeren paket yer alıyor.

Asus , önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek Snapdragon 888 barındıran amiral gemileri olduğu için farklı olmayı hedefliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments