29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİNvidia RTX 3090 Blower Kartlar Nereye Kayboldu?

Nvidia RTX 3090 Blower Kartlar Nereye Kayboldu?

Kripto paraların değer kazanmasıyla ekran kartı piyasası hayli karışıktı. Nvidia’nın ekran kartı ortaklarının son zamanlarda belirli kartları sitelerinden kaldırdığını farkettik. Nvidia RTX 3090 grafik kartlarını blower versiyonları en başta yer alıyor. Ortadan kaybolan tüm kartlar blower tipi RTX 3090 tasarımlarıydı. Blower tipi soğutucularla donatılmış bir dizi RTX 3090 özel tasarımı zaten şaşırtıcıydı. Çünkü bu modelin ne kadar güç gerektirdiğini düşününce ısınma sorunu baş göstereceği aşikardı. Yine de, daha fazla tasarım görmeye devam ettik ve sonunda beş farklı markadan bu modelleri gördük.

Şimdi ise duyurdukları blower Nvidia RTX 3090 modellerinin birer birer  kaldırdıkları ortaya çıktı. Bu ani kaldırma işleminin şu ana kadar yalnızca RTX 3090 modellerini etkilediğini (bazı istisnalar dışında), ancak RTX 3080 ve 3070 kartlarının hala listede göründüğünü unutmayalım. Perakendecilerin artık son parti ekran kartlarını tamamen stokları tükenmeden satmaları bekleniyor.

Bazı Örnek kartlar şu şekilde:

Nvidia RTX 3090 kartların aniden iptal edilmesinin nedenleri bilinmemektedir. İş ortaklarının bu kadar kısa süre içinde web sitelerinden ürünleri kaldırdıklarını görmüyorduk. Teorimiz, kaldırma işleminin NVIDIA’nın kısa süre önce duyurduğu Crypto Mining Processors ile bir ilgisi olabileceğidir . Yönetim kurulu ortakları, yalnızca önümüzdeki aydan itibaren iş ortakları aracılığıyla satışa sunulacak olan CMP HX modelleri için bu tür soğutucuları kullanmaya karar vermiş olabilirler. Durum gerçekten bu mu, çok yakında öğreneceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular