29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaOYUNKONSOLNintendo Switch 2 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Nintendo Switch 2 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Nintendo Switch 2 2021 yılında piyasaya hazırlanıyor. Bu 2017 yılında çıkmış olan ilk versiyondan sonra oyuncular tarafından heyecanla bekleniyordu. Henüz resmi olarak duyurulmayan bu konsolda, Samsung Display’den 7 inçlik bir OLED ekran bulunacak. Bloomberg’e göre üretim Temmuz ayında başlayacak. Ama hala Nintendo Switch 2’nin çıkış tarihinin netleşmesi bekleniyor.

OLED ekranla beraber, Nintendo Switch 2 ‘de standart 60Hz’den daha hızlı bir yenileme hızına sahip olacak. Ayrıca daha yüksek kontrast ve daha az pil tüketimi de eklenecek. 6,2 inç ve 5,5 inç boyutlarında LCD ekranlar sunan  Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite’a göre güzel bir güncelleme.

Bir TV’ye bağlandığında, Switch 2’nin 1080p yerine 4K çözünürlük desteği alacağı bildiriliyor. Bizce dört yıl öncesine kıyasla 2021’de 4K TV’lerin popülaritesi göz önüne alındığında, bu sevinidirici bir haber.

Nintendo Switch 2, PS5 ve Xbox Series X’e Karşı

Nintendo’nun oyun alanındaki en büyük rakipleri Sony ve Microsoft, Kasım 2020’de PS5 ve Xbox Series X ile büyük sükse yaptı. Şirketin ana rekabeti tedarik sorunları ile uğraşan rakiplerine kıyasla sorunsuz stok teminatı. Ancak bunu başarırlarsa büyük başarı elde edecekleri su götürmez bir gerçek.

Nintendo Switch 2 ile güç açısından yarıştırılması beklenen cihaz XBOX Series S olacak. Ancak yine de yarışamaması söz konusu olacaktır. Çünkü ilk Switch ile olduğu gibi Nintendo’nun amacı aynı. Bu güçlü dahili bileşen ve uygun fiyatlı olması. Black Friday’de dört yıl üst üste en çok satılann ürün olmasıyla bu gayet açık.

Nintendo Switch 2’nin çıkışıyla, merakla beklenen Legend of Zelda: Breath of the Wild 2’nin de sunulması bekleniyor. Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 Switch versiyonu piyasaya sürülmüştü. Ama oyunun Switch 2 için optimize edilmiş bir lansman oyunu olup olmayacağı merak konusu.

Resmi çıkış tarihine kadar daha fazla Switch 2 söylentileri devam edecek. Ancak 2021 gerçekten çıkış için uygun görünüyor. Oyunseverler olarak heycanla bekliyoruz.

 

RELATED ARTICLES

3 YORUMLAR

  1. peki 3 nezamana çıkar 2030 2027 ye filanmı ve bi karar verin ilk hangi konsol çıksın ps6 mı yoksa nintendo 2 mi ilk yorumu ben yazdım bu arada

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular