29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaHABERGÜNDEMAmazon Türkiye Gıda Reyonu Açıldı!

Amazon Türkiye Gıda Reyonu Açıldı!

Amazon, 19 Eylül 2018’de Türkiye’ye pazarına tam anlamıyla girmişti. 2020’nin Ağustos ayına kadar pasif bir durumda olsa dahi 15 Eylül 2020’de yani açıldıktan tam iki yıl sonra Amazon Prime ve Prime Video gibi üyeliklerini tam olarak başlattığını duyurmuştu. Bununla birlikte çok hızlı bir büyüme yakaladı. Rakiplerine göre inanılmaz fiyatlar sunan ve agresif bir şekilde ‘para yakmayı’ benimseyen şirket politikaları sayesinde birkaç yıl içerisinde bütün bir Türkiye pazarında lider olunması bekleniyordu.

Aynı zamanda gelenekçi çalışma mantığının dışına çıkarak küçük kargo şirketleri olan Kolay Gelsin ve AGT Kurye gibi tekelleşmemiş küçük lojistik şirketleriyle çalışma riskini aldı ve direkt başarılı oldu. Lojistik, kargolama, paketleme ve teslim etme sürelerinde devrim niteliğinde işler yaptı. Yakın zamanda bütün pazarı domine etmesi bekleniyordu tüm bunları ise A’dan Z’ye Güvence politikası ile sağlamıştı.

A’dan Z’ye Güvence

Amazon’un tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri olan garanti politikasıdır. Çok kısa bir şekilde örnek vermek gerekirse: Amazon’un kendi satıcı olduğu bir ürün alındığında, ürün kullanılsa dahi uluslararası süre -1 aydır-, beğenilmemesi durumunda hiçbir unsur ya da tereddüt olmadan direkt olarak ürün geri iade olarak gönderilebilir. Anında para iadesi yapılacaktır. Bu güvence Türkiye pazarında pek olmadığı için kullanıcı deneyimini iyileştirdi ve müşteri de bir Amazon eğilimi olmaya başlamıştı.

Amazon Gıda

Amazon,  bugün itibatiyle ise Amazon gıda bölümünü açtığını bildirdi. Piyasaya kaliteli gıda ürünlerini uygun fiyata sunacağı aşikar. Ayrıca bu ürünleri sunarken 50 TL üstüne ücretsiz kargo seçeneğini de eklemiş bulunmakta. Bu sayede market alışverişini AGT, hızlı gönderi ve uygun fiyatla müşterilere sunacak gibi görünüyor. Hali hazırda buradan ulaşabileceğiniz gıda kısmı zamanla daha da gelişecektir.

Rekabet ortamı iyice kızışacak bu da tabi biz müşterilere yarayacak. Amazon yeni adımlar atarak herkese yenilikler sunmayı hedefliyor. Umarım uygun fiyat ve kalite anlayışı değişmeden devam eder.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments