29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaHABERİnternet/YazılımNisan 2021 En Hızlı Antivirüs Yazılımı Belli Oldu

Nisan 2021 En Hızlı Antivirüs Yazılımı Belli Oldu

En hızlı antivirüs yazılımı, güvenlikle beraber sistem hızını düşünenler tarafından araştırılmaktadır. Özellikle son virüslere karşı en güncel yazılımı kullanmak gerekmektedir. Bu nedenle de piyasada değer gören yazılımlar daha çok tercih edilmektedir. Nitekim yıllardır aşina olunan büyük firmalar sürekli olarak kendilerini geliştirmektedir. Bu konuda ise kullanıcı deneyimi araştıran bağımsız kuruluşlar yazılımları karşılaştırmaktadır. Özellikle kullanıcı deneyiminin korunmasında etkili olan bu araştırmalar, antivirüs programlarının etkinliklerini resmi olarak ortaya koymaktadır. Ancak ne kadar kaliteli olsa da programların sistem üzerinde sürekli çalışmaları performans kaybına neden olabilmektedir. Bu nedenle performans konusunda da kullanıcı deneyimi yüksek programlar tercih edilmektedir.

en hızlı antivirüs yazılımı
En hızlı antivirüs yazılımı hangisidir? 2021 Nisan test sonuçları…

Antivirüs Yazılımı Neden Hızlı Olmalıdır?

Antivirüs yazılımları kullanıcıların zararlı yazılımlara karşı korunmasını sağlamaktadır. Fakat bu koruma birçok farklı durumdan ötürü kompleks bir boyuttadır. Özellikle günümüzde artan dosya transferi ve donanım hızları, cihazların zararlı yazılımlarla karşılaşma sürecini kolaylaştırmaktadır. Bu noktada ise antivirüs kullanımı hem eleyicilik hem de tepkime potansiyeli açısından ele alınmaktadır. Nitekim artık güvenlik yazılımlarından beklenen zararlı yazılımı hızlıca tarayabilmesidir. Fakat sürekli olarak arka planda çalışan bu programlar ister istemez sistemin potansiyelini düşürmektedir.

Antivirüs yazılımlarının değerlendirmesini yapan isimlerden olan AV-Comparatives, Nisan ayına dair performans araştırmasını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Yapılan performans testleri neticesinde favori antivirüs yazılımlarının sistem üzerindeki etkinlikleri ortaya koyuldu. Özellikle farklı karşılaşma senaryolarına göre şekillenen testlerde dosya kopyalama, arşivleme, uygulama çalıştırma, dosya indirme ve internette gezinme gibi süreçlerdeki performans yeterlilikleri araştırıldı.

Nisan 2021 En Hızlı Antivirüs Yazılımı Hangisi?

Nisan 2021 antivirüs yazılımları performans testi sonuçlarına göre Panda, Kaspersky, Eset, McAfee ve NortonLifeLock ilk 5’i aldı. Özellikle tepkime konusunda en hızlı olan virüs koruma programı Panda oldu. Ancak Panda’yı takip eden Kaspersky’da hatrı sayılır bir puana sahip. Nitekim ülkemizde de sıklıkla tercih edilen Kaspersky virüs koruma programı, Panda’dan yalnızca 0.4 puan geride kaldı. Ancak antivirüs programlarının performans açısından değerlendirilmesi spesifik olarak ele alınmaktadır. Nitekim ayrıca zararlı yazılımlarla karşılaşma durumlarına göre virüs koruma yazılımlarının sonuçları araştırılmalıdır.

En hızlı antivirüs programı test sonucu nedir?
2021 Nisan performas testlerine göre en hızlı antivirüs yazılımı Panda olmuştur.

Ücretsiz Antivirüs Yazılımı Kullanmak

Antivirüs programları, cihazın kullanım ömrünü uzatma ve güvenlik açısından tercih edilmektedir. Zira internette yer alan onlarca potansiyel zararlı yazılıma karşı kullanıcılar hazırlıklı olmalıdır. Ancak favori virüs koruma yazılımları ücretli olarak piyasada yer almaktadır. Fakat ücretsiz antivirüs yazılımları da başlangıç düzeyinde güvenliği sağlayabilmektedir. Avast ve AVG ücretsiz antivirüs yazılımları içerisinde öne çıkan isimlerdir. Özellikle koruyuculuk açısından ücretli yazılımlar kadar yetkinlik sağlamaktadırlar. Fakat sistem performansını etkileme noktasında ücretli yazılımlara göre daha pasif ve hantal kalmaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan MSI GeForce GT 730’u Yeniden Piyasaya Sürüyor! yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca daha fazla güncel içerik için Haber kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hangi virüs programını kullanmalıyım 2021?

Güncel sonuçlara göre sistemi yormayan ve yüksek oranda zararlı yazılımları yakalayabilen virüs programları kullanılmalıdır. Özellikle kullanıcıların en çok tercih ettiği yazılımlar Kaspersky, Norton, ESET, AVG, Avira, Avast gibi isimler olmaktadır.

Ücretsiz virüs temizleme programı var mı?

Evet, ücretsiz virüs temizleme programları bulunmaktadır. Birçok kullanıcı tarafından AVG ve Avast programları kullanılmaktadır. Nitekim hız konusunda Panda’da tercih edilen ücretsiz virüs koruma programıdır. Fakat koruma yönünde AVG ve Avast, Panda’ya nazaran daha etkilidir.

Hangi virüs programını kullanmalıyım ücretsiz antivirüs?

Antivirüs programı tercihi yaparken önemli olan kişisel ihtiyaçların belirlenmesidir. Ayrıca sistemin potansiyeline göre program kullanılmalıdır. Düşük performans sunan sistemlerde ağır virüs koruma programları kullanmak sistemin yavaşlamasına neden olabilmektedir. Ücretsiz antivirüs programları içerisinde en hızlı antivirüs yazılımı Panda olarak belirlenmiştir. Ancak koruma yönünde daha iyi programlar da bulunmaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments