29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaOYUNPC OYUNXBox Game Pass Türkiye Fiyatları Hesaplı Geldi

XBox Game Pass Türkiye Fiyatları Hesaplı Geldi

XBox Game Pass Türkiye ile ülkemizdeki oyuncular da istedikleri oyunlara sahip olmadan oynama fırsatı elde etmetkedirler. Özellikle döviz kuru nedeniyle oyun fiyatları bu dönemde artmış durumda. Ancak oyun servisleri abonelikleri ile kütüphanedeki tüm oyunlar üyelik süresince istendiği kadar oynanabiliyor.

XBox Game Pass Türkiye Neler Barındırıyor?

XBox Game Pass son zamanların ilgi çeken dijital servislerinden. Özellikle oyuncular için uygun fiyatlı oyun deneyimi sağlayan servis ülkemizde de çok fazla kişiye hitap ediyor. Maalesef döviz kuru sebebiyle birçok Türk oyuncu istedikleri oyunlara sahip değiller. Nitekim oyun oynamak için de gerekli olan yeterli sistemleri de çoğu oyuncu edinebilmiş değil. Fakat çeşitli dijital servisler ile oyun oynamak için gerekli alt yapı abonelikler ile sağlanabilmekte.

XBox Game Pass Türkiye fiyatları.
XBox Game Pass PC ve Ultime paketleri Türkiye için özel olarak fiyatlandırıldı.

Oyunlar açısından değerlendirildiğinde ise Microsoft tarafında yapılan iyileştirmeler ile son oyunlar artık XBox Game Pass‘e gelecek. E3 sürecinde duyurulan yenilikler içerisinde oyuncular XBox tarafından da açıklamalar beklemekteydi. Açıklanan yenilikler ile güncel sistemde de piyasaya sürülen çoğu oyun aynı zamanda Game Pass’de erişilebilir olacak. Özellikle yapılan anlaşmalar ile oyunların piyasaya sürüldüğü ilk anda erişilebilir olması sistemi kullanmanın avantajları arasında yer almakta. Elbette her oyun piyasaya çıktığı gibi sistemde yer almamakta. Nitekim son günlerin merak edilen oyunu olan Biomutant piyasaya çıkışı ile Game Pass kütüphanesine eklenmedi. Fakat ilerleyen süreçte oyunun Game Pass’e eklenmesi bekleniyor.

XBox Game Pass Bethesda İle Anlaştı

Bethesda ile yapılan anlaşmada ise şirketin bundan sonraki tüm yeni oyunları eş zamanlı olarak XBox Game Pass‘e de gelecek. Özellikle önceki oyunların erişilebilir olmasıyla beraber Bethesda oyunlarını seven oyuncular için bu oldukça güzel bir haber. Game Pass ile oyunlar istendiği kadar oynanırken aynı zamanda da yeni çıkan oyunlar da tanınma fırsatı elde edilmiş olacak.

XBox Game Pass oyunları yeni nesil olacak.
XBox Game Pass Bethesda Anlaşması ile en yeni oyunlar sistemde olacak.

XBox Game Pass Türkiye Fiyatları Ne Kadar?

XBox Game Pass fiyatları cihaz ve paketlere göre farklılık göstermektedir. Özellikle kullanım amacına göre paket içerikleri farklılıklar barındırmaktadır. Ancak XBox Game Pass üyelikleri genele vurulduğunda uygun fiyatlı oyun deneyemini kullanıcılarına sağlamaktadır. Coğrafi fiyatlandırma politikası kullanılan sistemde ise Türkiye için sunulan fiyatlar oldukça hesaplı olarak yorumlanmakta.

XBox Game Passs Ultimate fiyatı yurt dışında 14,99 Dolar olarak satılırken ülkemizdeki fiyatı aylık 44,99 TL olarak belirlenmiş durumda. Ancak Ultimate paketi normal oyunlara ek olarak dijital içerikler de sunan bir paket. Yalnızca oyun oynamak isteyen kişiler için Yalın Game Pass PC paketi aylık 29,99 TL olarak satışta. Döviz kuru ile hesaplandığında ise oyun oynamak isteyenler için bu fiyatlar oldukça hesaplı. Ayrıca paketlere EA Play sisteminin dahil olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

XBox Game Pass Türkiye Fiyatları ne kadar?

XBox Game Pass fiyatları, Türkiye için 29,99 ve 44,99 olarak belirlenmiştir. XBox Game Pass Ultimate fiyatı 44,99 TL’dir.

XBox Game Pass Türkiye’de var mı?

Evet, XBox Game Pass Türkiye’de satışa sunulmaktadır. Ayrıca bölgesel olarak sunulan özel fiyatlandırma ile Türkiye’de daha hesaplı olarak kullanılabilmektedir.

XBox Game Pass PC kaç TL?

XBox Game Pass PC 2021 yılı Haziran ayı itibariyle aylık 29,99 TL’dir.

XBox Game Pass PC ne işe yarar?

XBox Game Pass PC bir üyelik paketidir. Bilgisayar üzerinde XBox oyunlarını ve kütüphanede yer alan anlaşmalı diğer oyunları oynama hakkı tanımaktadır.

XBox Game Pass PC online oynanıyor mu?

Evet. XBox Game Pass PC üzerinde oyunları online olarak oynayabilirsiniz. Sahip olduğunuz üyelik ile oyunun tüm kısımlarına erişim hakkınız bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Kurulumu İçin UEFI USB’si Hazırlama Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca daha fazla güncel içerik için Oyun kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments