29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaHABERGÜNDEMAmazon Prime Day Nedir? 2021 Prime Day Fırsatları Geliyor

Amazon Prime Day Nedir? 2021 Prime Day Fırsatları Geliyor

Amazon Prime Day, internetten alışveriş yapanların aşina olduğu etkinliklerden. Özellikle uzun zaman alışveriş yapmak için indirim bekleyen kişiler böyle önemli tarihleri takip etmekteler. Farklı ürünlerde ve servislerde hizmet sunan Amazon Prime ise “Prime Day 2021 kampanyası” ile kullanıcılarına tüm kanallardan 2 gün boyunca fırsatlar sunacak.

Amazon Prime Day Geliyor

Amazon küresel çapta satış yapan dev bir sanal pazar yeri. Ülkemizde ise Amazon kullanımı birkaç yıldır aktif olarak görülmekte. Nitekim Türkiye uzun yıllar Amazon Germany üzerinden sipariş vermekteydi. Fakat Amazon’un Türkiye pazarına dahil olmasıyla beraber Amazon’un sunduğu hizmetler de ülkemizde erişilebilir oldu. Özellikel Amazon Prime ile birçok serviste öncelik sahibi olunabilmekteydi.

Amazon Prime Day indirimleri kapıda!
Amazon Prime Day indirimleri 21 – 22 Haziran tarihlerinde erişilebilir olacak.

Amazon Prime oyun, video, alışveriş gibi farklı alanlarda kullanıcılara ayrıcalıklar sunan bir servis. Özellikle sürekli olarak farklı ürünlerde kullanıcılara indirimler tanınması veya ücretsiz içerikler sunulması Prime’ın tercih edilmesinde ana etken. Ayrıca Prime kullanıcılarının sahip olduğu hızlı kargo seçenekleri de yine birçok kişinin bu servisi kullanmasında etkili olmakta.

Amazon Prime Day ise bilinen indirim günlerinden bağımsız olarak gerçekleşecek. 21 – 22 Haziran 2021 tarihleri Prime Day için belirlenen özel indirim günlerini oluşturmakta. Normalde dünya genelinde yapılan etkinliklerin hemen hepsi Black Friday, Cyber Monday gibi isimlendirmeler ile küresel çapta uygulanmakta. Fakat Amazon kendi indirim günlerini oluşturduğu bu süreçte Prime kullanıcılarına özel indirimler ve içerikler hazırlamakta.

Amazon Prime Day İndirim Etkinliği

Prime Day indirim etkinliği boyunca hem asıl indirim döneminde hem de etkinlik öncesinde özel indirimler sunulmakta. Amazon tarafından yapılan duyuruda Erken Prime Day fırsatları olarak adlandırılan belirli limitlere özel indirimler veya indirim kuponları gibi ek içerikler de yine kullanılabilir olacak. İndirim günleri öncesinde sunulan kampanyalar ise Spor giyim, Süpermarket, Telefon aksesuarları kategorilerinde öne çıkmakta. 

Amazon Prime Day
Prime Day boyunca Prime kullanıcıları avantajlardan faydalanacak.

Hangi Firmalar Amazon Prime Day İndirimine Katılacak

Prime Day İndirimleri içerisinde birçok firmaya ait ürün indirimli olarak satışa sunulacak. Özellikle uzun süredir alışveriş yapmak için bekleyenler bu süreçte indirimli olarak ürünleri satın alabilecekler. Başlıca ise HP, Xiaomi, Grundig, Spigen gibi markalar Prime indirimlerine dahil tutulmakta. Ayrıca Prime Day kapsamında da Prime kullanıcıları ücretsiz kargo avantajından faydalanabilecekler. 

Prime Day indirimlerinden kimler faydalanabilir?

Prime indirimleri öncelikli olarak Prime kullanıcılarına sunulmaktadır. Amazon Prime, ücretli bir üyelik servisidir. Prime üyeliği aylık ödeme ile alınmaktadır ve çeşitli dönemlerde üyelerine avantaj sağlamaktadır.

Prime Day indirimleri kaç gün sürecek?

Prime Day indirimleri 21 – 22 Haziran 2021 tarihlerinde 2 gün boyunca sürecektir. Ancak Prime öncesi erken indirimler 2 – 20 Haziran tarihleri arasında erişilebilir olacaktır.

Prime Day indirim kuponları nelerdir?

Amazon Prime kullanıcıları için sunulan indirimler ürünler için olduğu gibi kategorilerde de sunulmaktadır. Prime Day kapsamında ve öncesinde sunulan indirimler için indirim kuponu yer almaktadır. Süpermarket alışverişlerinde her 100 TL harcamaya 20 TL indirim için PRIME20 kodu kullanılmaktadır. Telefon aksesuarlarında ise 50 TL üzerinde %20 ek indirim için AKSESUAR20 kodu kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Güncellemeleri 2025 Yılında Kesilebilir yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca daha fazla güncel içerik için Haber kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments