29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİOrtalık GPU Kaynayacak! Nvidia, RTX 3060 Üretimini Arttırmaya Hazırlanıyor

Ortalık GPU Kaynayacak! Nvidia, RTX 3060 Üretimini Arttırmaya Hazırlanıyor

RTX 3060‘ın LHR versiyonunun arzında gelecek ay önemli bir artış bekleniyor. Board Channels forumlarında paylaşılan bilgilere göre pandemi nedeni ile bir süredir hizmet veremeyen internet kafeler (Çin’deki internet kafeler başta olmak üzere.), 10 Temmuz tarihinden itibaren RTX 3060 LHR kartlarını sipariş edebilecekler. Hazır Çin ve İnternet Kafe isimleri bir arada geçmişken belirtmemizde fayda var: Çin’deki internet kafelere özel üretilen bir çok GPU modeli mevcuttur. Bunlar toptan satılır ve kutusuzdur.

Çin’de İnternet Kafe pazarının canlanması, GPU pazarının iyileştiğinin bir başka göstergesi. Son iki ayda ekran kartları fiyatlarında önemli derecede bir düşüş gerçekleştiği aşikar. Kripto paraların azalan değeri ve yeni GeForce RTX 30 LHR serisinin piyasaya sürülmesi GPU fiyatlarında önemli başka bir düşüşe imza atacak gibi duruyor.

RTX 3060’a gelecek olursak… Nvidia basit bir hata nedeniyle bu kartın yeni bir sürümünü yayınlamak zorunda kaldı. Üretici, madencilik hash oranı sınırlayıcısı olmayan bir sürücüyü “yanlışlıkla” yayınlamıştı. (Ayrıca bkz: RTX 3060 Mining Rehberi) Bu nedenle Nvidia, bu GPU’nın 2. revizyonu olan LHR modelini yayınlamaktan başka bir çaresi kalmadığını anladı. Buna ek olarak diğer RTX serisi kartların da LHR versiyonunun çok kısa sürede piyasada olacağı söylentiler arasında.

RELATED ARTICLES

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular