29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaMOBİLCEP TELEFONLARI5G İçin Biçilmiş Kaftan: Snapdragon 888 Plus İşlemci

5G İçin Biçilmiş Kaftan: Snapdragon 888 Plus İşlemci

Snapdragon 888 Plus işlemci olan telefonlar gelecek yıldan itibaren piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Özellikle artan kullanım ihtiyaçlarına odaklanan Qualcomm bu konuda geliştirdiği işlemciyi piyasaya tanıttı. Nitekim Snapdragon 888 serisi piyasada yer alacak telefonlarda şimdiden kullanılmaya başlanmıştı. Ancak 5G teknolojisinin ilerleyen süreçte daha yoğun kullanılacak olması ve multimedya ihtiyaçları Snapdragon 888 Plus işlemci modelinin de gücüne ne denli ihtiyaç olduğunu bizlere göstermekte.

Snapdragon 888 Plus işlemciler
Qualcomm Snapdragon 888 Plus işlemciler 2021 yılı itibariyle piyasaya sürülmeye başlanacak.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber hayat git gide hızlanmakta. Özellikle günlük hayatta sıklıkla kullanılan akıllı telefonlarda yer alan işlemci birimleri de bu hızlılığın sağlanmasında temel odak. Nitekim sektörde hatrı sayılır konuma sahip olan Qualcomm, Snapdragon serisi ile yeni nesil telefonların gücünü temin edecek. İşlemcinin ayrıca temel işlem yeterliliğinden ziyade son kullanıcıyı da tatmin etmesi beklenmekte.

Yapay Zeka Yeterliliği %20 Daha Önde Olacak

İşlemcinin kullanıcı açısından sağladığı destek, hem aktif kullanımda hem de cihazın temel gereksinimlerinde öne çıkmakta. Eğlence amacıyla sunulan oyun, kamera, oynatma özellikleri işlemcinin gücünü kullanarak oluşturulan adımlardan oluşmakta. Bu noktada ise Snapdragon 888 model işlemci oldukça yeterli bir performans sunmakta. 

Yeniliklerle beraber geliştirilen güncel işlemci ise öncekine nazaran %20 daha güçlü olarak piyasaya sunulacak. 2020 senesinde kullanıcıların yoğun olarak akıllı telefon ve bilgisayar kullanımına yönelmesi bu noktada ihtiyaç duyulan işlemci gücünü ortaya çıkardı. Özellikle yapay zeka destekli uygulamalar için işlemci payı daha da arttırılırken ayrıca 5G teknolojisi için de geliştirmeler ortaya koyuldu. 

Snapdragon 888 Plus İşlemcili Telefonlar 2021’de Görücüye Çıkıyor

“Yeni model işlemcili telefonlar ne zaman çıkacak?” sorusu ilgi odağında olurken bu cihazların ne gibi ihtiyaçları karşılayacağı da düşünülmekte. Qualcomm tarafından yapılan geliştirmeler ile cihazlarda kullanılacak işlemcilerin görüşmeleri ve telefonların yeni iletişim teknolojisini kapsayacak yeterliliğe kavuşması amaçlanıyor.

888 plus işlemcili mobil cihazlar 5G ye hazır
888 Plus işlemciler 5G teknolojisi için ideal performansı sunuyorlar.

5G teknolojisinin yaygınlaşması noktasında önce çıkan ABD’de şimdiden yeni telefonlar 5G uyumlu olarak piyasaya sürülmekte. Ancak dünyanın geri kalanında da 5G’yi kapsayacak ve multimedya gereksinimlerini sağlayacak telefonlar üreticiler tarafından satışa sunulacak. 2021’in üçüncü çeyreği itibariyle Snapdragon 888 Plus işlemci olan telefonlar piyasada satışa sunulacak. Ancak başlangıç olarak amiral gemisi telefonlarda 888 Plus işlemcilerin yer alacağı ön görülmekte.

Snapdragon 888 Plus işlemci telefonlar ne zaman çıkacak?

Snapdragon 888 işlemcili telefonlar piyasaya sürülmeye hazırlanmaktalar. Fakat 888 Plus model işlemcili telefonlar ancak 2021’in ilerleyen aylarında piyasaya sürülecekler.

Snapdragon 888 Plus 5G destekliyor mu?

888 Plus mimarisi ana hedefinde WiFi-6 ve 5G teknolojisine yeterli gelmeyi kapsamaktadır. Özellikle mobil cihazların ihtiyaç duyduğu yüksek bağlantı hızları yeni nesil işlemciler ile karşılanmaya çalışılmaktadır.

Snapdragon 888 Plus işlemci özellikleri neleri kapsıyor?

888 Plus işlemcili telefonlar ile öncelikli olarak multimedya özellikleri öne çıkarılmaktadır. Fakat ikincil olarak öne çıkacak olan özellik cihazların mobil bağlantı kapasitelerinin arttırılmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Windows 11 Duyuruldu! yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca daha fazla güncel içerik için Mobil kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments