29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaMOBİLCEP TELEFONLARIAkıllı Cep Telefonu Üreticisi Xiaomi Apple'ı Geçti

Akıllı Cep Telefonu Üreticisi Xiaomi Apple’ı Geçti

Xiaomi akıllı cep telefonu üretiminde Apple’ı geçtiği haberi geldi. Dünyada ikinci sırada yer almayı başardı. Xiaomi  akıllı cep telefonlarını tercih edenler genelde telefonun özelliklerine rağmen uygun fiyatının olduğu ifade edildi. Çinli teknoloji devi akıllı cep telefonu şirketi Apple’ı geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olma başarısını elde etti. Xiaomi’nin 2021 in ikinci çeyreğinde satışlarını hemen hemen yüzde 83 artırması ile beraber pazar payını yüzde 17’ye çıkarmış oldu.

Samsung Akıllı Cep Telefonları İlk Sıradaki Yerini Korumayı Başardı

Xiaomi akıllı cep telefonu sektöründe liderliğini Samsung yüzde 19’luk pazar payı ile ilk sırada yerini korumayı başarırken bir sıra gerileyen Apple yüzde ‘de 14 ile 3 sırada yer aldı. Xiaomi sözü edilen dönemde satışlarının Latin Amerika’da yüzde 300, Afrika’da yüzde 150 ve Batı Avrupa’da yüzde 50 artırarak büyük bir satış rekoru elde etti. Xiaomi akıllı cep telefonu modellerinin tercih edilmesinin sebebi fiyat uygunluğu ile beraber çok farklı özelliklerine sahip olması oldu.

Apple’ın şu anki fiyatı çok fazla olduğu için Xiaomi  aynı özelliklere sahip olmasına rağmen uygun fiyatı tercih sebebi oldu. Xiaomi akıllı cep telefonu satışları yüksek olan Apple cep telefonlarını geride bıraktı.

Xiaomi Akıllı Cep Telefonu Modellerinin Tercih Edilme Nedeni Fiyatının Uygunluğu

Canalys yetkilisi Ben Stanton, Xiaomi’nin Samsung ve Apple’a kıyasla fiyatının yaklaşık %40 ila 75 arasında uygun olduğunu ve firmanın yurt dışına açılmasının satışlarının arttırdığını ifade etti. Xiaomi akıllı cep telefonu modelleri yurt dışında da satış gerçekleştirerek Apple’ı geride bırakmayı başardı yüzde 40 ve yüzde 75 arasında satışları olan Xiaomi akıllı  cep telefonu modelleri özellikleri ile Apple’ı aratmadığı ifade ediliyor.

xaomi cep telefonları

Samsung cep telefonları birinciliğini korurken Xiaomi  ikinci ve Apple 3 sırada yerini aldı. Çin ve teknoloji şirketi Xiaomi  büyük başarı elde ederek satışlarını yükseltti. Bu başarının devamının geleceği şimdiden belli oldu. Xiaomi akıllı cep telefonu tasarımları artık Apple’a göre daha fazla tercih edilirken Apple Xiaomi gerisinde kaldı. Samsung cep telefonları her zaman olduğu gibi ilk sırada yerini korumayı başardı. Şimdilerde en çok tercih edilen akıllı cep telefonu olarak Xiaomi ikinci sırada yer alıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments