29 Temmuz 2021 - Perşembe
Ana SayfaHABERGÜNDEMNetflix Oyun Piyasasına Adım Atıyor! Platforma 50'den Fazla Oyun Eklenecek

Netflix Oyun Piyasasına Adım Atıyor! Platforma 50’den Fazla Oyun Eklenecek

Online bir biçimde dizi ve film izleme platformu olarak hizmet veren Netflix, platformu kapsamına oyun içeriklerini de ilave edebilir. Oyun dünyasının geleceği olarak nitelendirilen bulut tabanlı oyun sistemleri gün geçtikçe tanınırlıklarını artırarak ilerlemeye devam ediyorlar. Online oyun servislerinin bazıları Netflix’e benzer bir model ile beraber piyasaya sunulmuşlardı.

Oyun piyasasına adım atmak için önemli bir ismi de kadrosuna alan Netflix, önceden Oculus, Electronic Arts, Zynga ve Atari gibi firmalar da görev yapan Mike Verdu’yu ekibine dâhil etmişti. Webrazzi’de yer alan bilgiler doğrultusunda Verdu, Netflix’te oyun yayıncılığına yönelik bir ekip meydana getirmek ve yönetmek için ekibe dâhil edildi.

Netflix Platformuna Oyun Eklenmesi Söz Konusu

Mike Verdu, direkt şekilde Netflix COO’su Greg Peter’a bağlı olarak çalışma gösterecek. Bloomberg’de yer alan bilgiler ise Netflix, gelecek yıl platformuna oyun içeriklerini eklemeye başlayacağını ifade eder. Netflix’in, oyun sektörü hakkında bir girişimde bulunduğu pek çok haber kaynağı içerisinde yer alır.

Gelişen ve önemli derecede ilerleme gösteren oyun piyasasına Google, Apple gibi büyük firmaların girmesi ile daha da artan rekabetin, Netflix’in de bu sektöre adım atacağı yönünde çıkan bilgi doğrultusunda hız kazandı. Bu anlamda alınan bilgi neticesinde Netflix’in oyun piyasasının gelişmesi durumunda önemli düzeyde bir rekabet ortamı oluşturacağı ise pek çok kişi tarafından dile getirildi.

Netflix’de Planlanan Oyun Hizmeti Detayları

Hazırlanan raporlar kapsamında Netflix’in hizmeti, Apple Arcade’in daha küçük bir sürümü biçiminde gerçekleşebilir ve ücret karşılığında bir seçki sunulacağı da gündemde yer alır. Aynı zamanda Netflix oyunlarında herhangi bir reklam tanıtım modelinin uygulanmayacağı da dile getirilen konular arasında yer alır. Kısaca Netflix oyunları reklam tanıtımsız olacak gerçekleşecek. Oyunların ise Netflix tarafından mı yoksa üçüncül taraflar ile mi üretileceği ise henüz kesinlik kazanmadı.

Planlanan hizmetin gelecek yıl piyasaya çıkacağı ise gelen bilgiler arasında mevcut. Çıkacak hizmetin akıllı telefonlarda mı yoksa bilgisayar veya akıllı televizyonlarda mı uygulanacağı hakkında henüz bir bilgiye erişilmesi söz konusu değil. Ancak Netflix’in oyun hizmeti vermesi pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments