Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİ3080Ti'ın Çıkış Tarihi Ertelenmiş Olabilir Mi?

3080Ti’ın Çıkış Tarihi Ertelenmiş Olabilir Mi?

Resmi olarak konuşursak, Nvidia GeForce RTX 3080Ti şu anda gerçek değil. Son birkaç haftadır gördüğümüz güçlü kanıtları göz önünde bulundurduğumuz zaman RTX 3080Ti’ın yolda olduğunu anlamamız pekte güç değil, sadece tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceğini bilemiyoruz. Yaşanan tüm bu sızıntıların başlarında grafik kartının Ocak ayının ortasından başlayıp, ayın sonuna kadar piyasaya sürüleceğini belirten Nvidia’ya yakın kaynaklar vardı. Ancak Videocardz sitesinin yayınladığı yeni bir yazı, Nvidia’nın şu sıralar 3080Ti’ı Şubat ortasına kadar ertelemeyi seçtiğini gösteriyor…

3080ti cikis tarihi modartpc

Nvidia GeForce RTX 3080Ti
Ortaya atılan bir teoriye göre bu muhtemel ertelenmenin en büyük sebebi Nvidia’nın, rakibi AMD tarafından piyasaya sürülmüş olan 6800XT’ye daha dişli bir rakip çıkartabilmek için biraz daha çalışmaya ihtiyaç duyduğu yönünde. Ayrıca 3080Ti’ın 6800XT’den yaklaşık 250-300 Dolar daha pahalı olacağı tahmin ediliyor.

Bu yüzden ana fikir, Nvidia’nın bu fazladan zaman içinde 3080Ti’dan biraz daha fazla performans elde edip edemeyeceğini görmek olabilir.

Neleri Bekleyebiliriz?
Kesinliği doğrulanmamış olan bu yeni bilgilere dayanarak, Nvidia’nın GeForce RTX 3080Ti’ı Çin Yeni Yılı (11-17 Şubat) civarında piyasaya süreceği ve yaklaşık bir hafta sonra da fiziksel bir perakende sürümünü dağıtacağı bekleniyor.

RTX 3080Ti’ın, RTX 30 serisinin ‘genel’ bir amiral gemisi olarak kabul edileceğini göz önünde bulundurduğumuz zaman Nvidia’nın üstüne binen yükü tahmin etmek hiçte zor değil. Ertelenmesini oldukça normal karşılamak gerek. Eğer Nvidia kullanıcıların beklediği 999 Dolar satış fiyatını kullanıcılara sunabilirse bütün bu ertelenmelere ve beklemelere değecek gibi gözüküyor.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular