Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİ6700 XT İçin Çıkış Tarihi Sızdırıldı! Peki 6700 Ertelendi Mi?

6700 XT İçin Çıkış Tarihi Sızdırıldı! Peki 6700 Ertelendi Mi?

6700 XT İçin Beklenen Gün 3 Mart!

Aylarca süren tartışmalar ve bekleyiş… Sonunda 6700 XT kartının çıkış tarihine yönelik bazı dedikodular internet ortamına yayıldı. Ancak bütün bu söylentilerin bir sızıntı sonucunda gerçekleştiğini belirtmemizde fayda var. AMD Radeon RX 6700 XT grafik kartının 3 Mart‘ta gerçekleşecek olan bir etkinlikte duyurulacağına dair bazı duyumlar aldığını söyleyen Eteknix ortalığı karıştırdı!

Bahsi geçen site yaptığı paylaşımda aldıkları duyum içerisinde RX 6700 kartına dair bir bulunmadığını da ekledi. Böylelikle hepimizin aklında başka bir soru daha belirmiş oldu. RX 6700‘ün akıbeti ne olacak? Ne zaman çıkacak? RX 6700 neden dışlanıyor?

6700xt cikis tarihi modartpc

RX 6700 İçin Durum Ne?

Yaşanan bu gelişmelerin ardından, bazı insanlar bu kartın 15 Mart tarihinde piyasaya sürüleceğini söyledi. Ancak hemen ardından AMD‘nin 6700 çıkış tarihini ertelediğine dair bir takım söylentiler çıktı. Bu tarihin neden ertelendiğine dair kesin bir bilgi yok. Ancak şunu biliyoruz ki RX 6700, Mart sonu Nisan başı arasında piyasada yerini alacak.

6700 XT Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Yazının başında da söylediğimiz gibi duyurusu 3 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. Peki ne zaman satışa çıkacak? Ne zaman satışa çıkacağına dair bir takım bilgiler mevcut. Bir çok kaynağın doğruladığı bilgiye göre takvimlerimiz 18 Mart‘ı gösteriyor.

Stok Sorunları Hakkında:

Yeni bir kart demek, daha çok stok sorunu demek. Yeni iki kart ise… Siz düşünün artık. 6700 XT ve 6700 GPU’ları piyasaya çıktıkları gibi stok sorunu yaşayacaklardır. Bundan kimsenin şüphesi yok. Ancak bir kartın çıktığı gibi stoklarının bitmesinin başka bir sorunu var: Kara Borsa! Şu an yaşadığımız pahalı 2. el ekran kartı döneminin ta kendisi. Bu sorunların önüne geçmek için ne tipte önlemler alınacağı ise hala merak konusu.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular