Ana SayfaMOBİLCEP TELEFONLARIABD’li Şirketler Huawei İle Olan Ortaklıklarına Devam Edecek

ABD’li Şirketler Huawei İle Olan Ortaklıklarına Devam Edecek

Kısa bir süre önce Amerika Birleşlik Devletleri tarafından ambargo uygulanan Huawei’nin ABD bağlantısı olan hiçbir şirketle iş ortaklığına gidemeyeceği ve ticaret yapamayacakları öne sürülmüştü. Bu haberlerden sonra gündeme gelen Microsoft ve Google, firmaya verdikleri yazılım desteğine son vereceklerini açıkladı. Aradan geçen süre zarfında ABD ve Huawei arasındaki buzlar yavaş yavaş eridiği yönünde.

Şuan ABD’nin Huawei ile arası nasıl?

Geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenmiş olan G-20 Zirvesi’nin ana konuları başında ABD ve Huawei arasındaki kriz yer alıyor. Bu görüşmelerden sonra ortaya çıkan bilgiler dahilinde anlaşmazlık biraz daha çözülmüş durumda.

ABD yetkilisinin anonim olarak yaptığı açıklamaya göre Çinli Huawei şirketine yazılım ve parça temin etmek isteyen şirketler için gerekli lisansların sorunsuz verileceği belirtildi. Fakat bu lisans süreci 1 aya kadar uzayacağı da gelen bilgiler arasında yer almakta.

Ek olarak bu lisans hangi şartları kapsıyor şu anlık bu bilinmese de sorunların çözüme gittiği aşikar. Umarız bu zamandan sonra buzlar iyice erir ve eski düzen kaldığı yerden devam eder.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular