Ana SayfaHABERTEKNOLOJİ/BİLİMAmazon Stresli Personeller İçin 'Sağlıklı Yaşam Odası' Sunacak!

Amazon Stresli Personeller İçin ‘Sağlıklı Yaşam Odası’ Sunacak!

Amazon, Twitter hesabında paylaşılan bir videoda “AmaZen” adı verilen odasının, personelin zihinsel sağlıklarına odaklanmasına yardımcı olacağını söyledi. Ancak sosyal medya kullanıcılarından gelen kötü yorum dalgasının ardından gönderiyi sildi.

ABD’li perakende devi, tesislerindeki çalışma koşulları nedeniyle defalarca eleştirildi. Amazonun bunun üzerine çalışmalara başladığını birçok kaynaktan duymuştuk. 17 Mayıs’ta şirket, çalışanlara “fiziksel ve zihinsel aktiviteler, sağlıklı yaşam egzersizleri ve sağlıklı beslenme desteği” vermeye odaklanan Working Well adlı bir plan duyurdu.

AmaZen stantlarını anlatan açıklama şu şekildeydi; “Vardiyalar sırasında çalışanlar AmaZen istasyonlarını ziyaret edebilir ve  bir rehber eşliğinde meditasyonlar, seslerle sakinleştirici sahneler gibi izlemesi kolay sağlık etkinlikleri içeren kısa videolar izleyebilir.”mindful zen amazon room ModArtPC

Şu an silinmiş olan Twitter videosunda, bölmenin bir sandalye, bir küçük bilgisayar masası ve raflarda birkaç küçük saksı bitkisi için yeterli alana sahip olduğu görülebiliyordu. Tasarımı tamamlayan üst panel ise bulutlu mavi bir gökyüzü gibi boyanmıştı. Ancak bazı haber siteleri odayı “Amazon Deposundaki Tabut” olarak tanımladı . Amazon bu sebeple videoyu kaldırmıştı. Ancak bazı kullanıcılar videoyu indirip başka hesaplarla yeniden yayınlamak için hızlı davrandılar.  Teknoloji devinin bu girişimini “ağlama kabini” olarak nitelendirdiler ve eleştirdiler.

Önümüzdeki günlerde yeni bir gelişme olur mu bilinmez, ama bizim görüşümüz bu tarz uygulamaların her mecrada uygulanabilir olması. Tabi zevkler ve renkler tartışılır. Sizin de yorumlarınızı da merakla bekliyoruz.

65e601cca73a1e0d144f9f1925e322e4
Burak Sarı
Merhaba, ben Burak. Aslen bir #Fizyoterapist, biraz da mühendisim. Ama hepsinden önce teknoloji aşığıyım. Burada size bu aşka dair yeni bilgileri sunmak için varım.
Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular