AMD Radeon Rx Vega Ekran Kartlarının Fiyatları ve Detayları Belli Oldu 312

AMD Radeon Rx Vega Ekran Kartlarının Fiyatları ve Detayları Belli Oldu

AMD’nin en güçlü ekran kartları sonunda satışa sunuluyor. Radeon Rx Vega 56 ve Radeon Rx Vega 64 adlı iki farklı sürüm ile piyasaya sürülecek modellerin ayrıca, sınırlı sayıda üretilen sıvı soğutmalı versiyonları da mevcut. Rx Vega 56 399$, Rx Vega 64 ise 499$ dan raflarda yerini alacak. Ayrıca AMD’nin en güçlü kartı olan Rx Vega 64’ün Limited Edition adı altında bir modeli ve bir de sıvı soğutmalı tasarımı mevcut. Limited Edition 599$ Sıvı soğutmalı olan ise 699$ fiyatından satışa sunulacak. Kartlar Ağustos ayında kullanıcıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Rx Vega 64 4096 Stream çekirdeği ve 12.5 milyar transistör içeriyor. 14nm FinFET teknolojisi ile üretilmiş. Ayrıca AMD’nin Infinity Fabric bağlantısı, yeni Nesil Hesaplama Birimleri, yeni piksel ve geometri motorları ve diğer birçok özellikleri de karta eklemiş. Kartın en yüksek frekanslar için özel olarak tasarlandığını belirten AMD 1,247MHz ve 1,546MHz olarak ayarlanan taban ve turbo frekanslarının Rx vega 64’e 12,66 TFLOPS’lik bir değerin yakalanmasına olanak sağlamış.

Sıvı soğutmalı kartta 1,406MHz / 1,677MHz’ye (tepe noktasında 13,7 TFLOPS) Güce erişebilen kart. HBCC ( Yüksek Bant Genişliği Önbellek Kontrol Cihazı) tarafından kontrol edilen 945MHz bellek saati sayesinde 484GB / sn kullanılabilir bellek bant genişliği ile 8GB vram, (HBM2) teknolojilerine sahip.

 

Rx Vega 56 ise 3,584 adet Stream çekirdeğine sahip. 1,156MHz ve 1,471MHz olarak ayarlanmış taban ve turbo frekans hızlarına sahip. (8GB HBM2) 410GB / sn bellek bant genişliği için 800MHz frekans hızları sunuyor ve 10.5 TFLOPS güce sahip.

İlaveten AMD,Vega kartlara ek olarak bir de Rx Vega Nano adlı daha ufak boyutlarda bir ekran kartının daha geleceğini bildirdi. Bu kart yine Gtx 1080 e rakip olacak ve 150W gibi çok makul bir TDP değeri ile gelecek.

Sıvı soğutmalı Rx Vega 64 345W, hava soğutmalı Rx Vega 64 295W, Rx Vega 56 ise 210W TDP değerine sahip.

Ayrıca AMD’nin sunduğu avantajlardan da faydalanabilirsiniz. FreeSync monitör, Ryzen ve ücretsiz oyunlarla(Wolfenstein The New Colossus ve Prey) ile birlikte gelecek olan çeşitli kampanyaları da bizlere sunuyor.

Herkese Merhabalar arkadaşlar.:) ModArt PC web sitemize hoşgeldiniz. ''Teknolojiyi Görsellikle Buluşturanlar'' olarak adlandırdığımız siteyi 2016 yılında yayına açıtık. Yayıncılık hayatına malesefki biraz geç başlamış bulunuyoruz :) 2000'li yılların başından beri merak olarak başlayan bilgisayar elektronik bilim ve teknoloji tutkunluğum zamanla hem hobim hemde işim oldu. Bugüne kadar yüzlerce custom sıvı soğutmalı sistem ve hatta 10'larca özel üretim kasa tasarladım. Standart olarak çalıştığım firmalarda topladığım sistemler şuan belki 10.000 lerce kişiye ulaştı. Ve sonrasında gördüğünüz gibi artık benimde sosyal medya olayına atılıp daha çok kişiye hitap etme vaktimin geldiğini anladım. Kanalımızda Bilgisayar donanımları incelemeleri, Sistem önerileri ve incelemeleri, ''Abi Kardeş Muhabbet'' adı altında soru cevap günleri, bilgisayar üzerine ''REHBER'' videoları, yazılım ve programlar hakkında destekler dışında ''Oyun'' inceleme ve videoları yer alıyor. Ve hatta kendi tasarladığım özel modifiye ürünleri ve custom bilgisayar kasaları da mevcut..:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir