Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİAMD RX 6000 Serisinin Oyun Performansı Sızdırıldı!

AMD RX 6000 Serisinin Oyun Performansı Sızdırıldı!

Nvidia’nın yeni nesil 3000 serisi ekran kartlarını tanıtmasının ardından AMD, kendisini rakibine karşı iyi bir hamleyle savunarak RX 6000 serisi ekran kartlarını tanıttı. AMD’nin tanıtım lansmanında açıkladığı verilere göre RX 6000 serisi ekran kartları, RTX 3000 serisine kıyasla daha düşük fiyata, daha yüksek oyun performansı ve daha yüksek verimlilik sunuyordu. Ancak AMD’nin bugüne kadar yaşadığı yazılımsal sorunları göz önünde bulundurduğumuz zaman, kendisini yazılım kanadında bu denli geliştirmiş olan Nvidia’dan bu denli önde olduğunu iddia etmesi akıllarda soru işaretlerine yol açtı. Bu nedenle gerçek sonuçları görebilmemiz için RX 6000 serisi kartların kullanıcıların eline ulaşmasını, ve kullanıcıların paylaşacakları deneyimleri görmemiz gerekiyordu.

Ancak @harukaze5719 isimli bir Twitter kullanıcısı yeni nesil AMD ekran kartlarının performanslarını sızdırdığını iddia etti. Paylaşılan grafik, 10 ortalama oyunu 4K’da test edip sonuçların ortalamasının alınmasından oluşan bir grafik.

rx 6000 serisi 4k oyun performan

Paylaşılan grafiğe baktığımızda RX 6900 XT’nin, rakibi olan RTX 3090’dan %3.87 daha yüksek bir puan aldığını görüyoruz. RX 6800 XT’nin rakibi RTX 3080’i %4.75 puan farkıyla geride bıraktığını görüyoruz.

Tabii ki bu verilerin ne kadar tutarlı olduğunu görmek için gerçek kullanıcıların incelemelerini görmemiz şart. Ne olup ne biteceğini, bu nesilde GPU savaşını kimin kazanacağını görmek için beklememiz gerekecek.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular