Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİAMD Ryzen 5000G APU Mühendislik Örneği Sızdırıldı !

AMD Ryzen 5000G APU Mühendislik Örneği Sızdırıldı !

İlk olarak 2. nesil Ryzen sürümleriyle birlikte tanıtılan AMD‘nin APU tarzı işlemcileri geri getirmeye çalıştığı ortaya çıktı. Bu tasarıma aşina olmayanları için, temel anlamda; entegre bir grafik kartı birlikte gelen bir işlemcidir. Elbette yine de, harici bir ekran kartı kullanabilirsiniz, ancak yoğun oyun oynamayan sıradan tüketiciler ve özellikle de bütçesi kısıtlı kullanıcılar için APU‘lar uzun süredir mükemmel bir seçim oldu.

APU platformunun Kırmızı Takım’ın 3. nesil Ryzen sürümleri ile yeniden düzenlendiği düşünüldüğünde, AMD‘nin bunu 5000 serisi işlemciler için de uygulaması olası görünüyordu. Twitter’da “HXL” kullanıcı adlı kişini gönderisinin ardından görseller sızdırıldı ve görünüşe göre tam gelişmiş bir sürümün ufukta olduğu mühendislik örneği üzerinde çalışıldığı doğrulandı.

Bu yazının yazıldığı sırada, aşağıda resmedilen numunenin 5700G veya 5750G olarak adlandırılıp adlandırılmayacağı belli değil. Bununla birlikte, AMD’nin entegre Vega grafik kartının bir kopyasının neredeyse kesinlikle görüleceği düşünüldüğünde, bu işlemci şaşırtıcı derecede popüler bir seçim olabilir.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular