Ana SayfaMOBİLMOBİL UYGULAMALARApple Podcast Aboneliklerini Haziran Ayına Erteledi

Apple Podcast Aboneliklerini Haziran Ayına Erteledi

Apple, cuma günü içerik oluşturucularına gönderdiği bir e-postada Podcast aboneliklerin başlatılmasının Haziran ayına kadar ertelediğini duyurdu. Podcast hizmeti Mayıs ayında başlayacak şekilde ayarlanmıştı. Apple Podcast abonelikleri, insanlara reklamsız müzik ve bölümlere erken erişim gibi ekstra avantajlar ile tanınıyor.

Apple Podcast Nedir?

Apple Podcast sadece Apple telefonlarda geçerli olan bir uygulamadır. Kısacası ücrestsiz sesli hikaye uygulaması demek tam yerinde bir kelime.  Uygulama görüntü ve ses kayıtlarından oluşuyor. Yani TV, radyo programlarını dinleyebiliyorsunuz. Eğitim alanında da Podcastler mevcut. Eğitim alanındaki Podcastlerin daha etkili olması için farklı formatları mevcut.

apple room modartpc

Apple Nisan ayında aboneliklerinin 170 ülkede başlayacağını ve ilk ortaklarının da Pushkin Industries ve NPR olduğunu söylemişti. Apple Podcast’leri kullanan bazı içerik oluşturucularının yakın zamanda Apple’ın Podcast Connect portalına giriş yapamadığını ve yeni bölümlerin kullanılabilirliğinde gecikme gibi sorunlarla karşılaştılar.

Cuma günü gönderilen e-posta da Apple, sorunlara neden olan “kesintileri” düzelttiğini belirtti. Apple’ın kullanıcılara gönderdiği e-postada “Apple Podcast Connect’e erişmek isteyen kullanıcıların Apple ile iletişime geçmeleri için teşvikte bulunduklarını” ve “iOS 14.6 kullanıcılarından geri bildirim aldıklarını ve kütüphaneler için ek geliştirme yapacaklarını” açıkladı.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular