Ana SayfaMOBİLTAŞINABİLİR BİLGİSAYARLARApple M1 İşlemcisi, GTX 1050Ti'dan Daha Güçlü!

Apple M1 İşlemcisi, GTX 1050Ti’dan Daha Güçlü!

Dünyanın ilk 5 nanometre işlemcisi olan Apple’ın M1 işlemcisi, Apple’ın aktardığı bilgiler doğrultusunda teknoloji meraklılarını şaşırtmayı başarmıştı. Bu işlemci hakkında fazla teknik detayı henüz paylaşmamış olan Apple, bizlere SoC (System-on a-Chip) yapıdaki M1 işlemcinin Apple Silicon dilini kullandığını, 8 çekirdek içerdiğini, ve aynı paket altında 6 çekirdekli bir GPU bulundurmasıyla beber DDR4 RAM’lerin de işlemcinin içinde bulunduğunu açıklamıştı.

apple m1 modartpc

Yeni gelişmeler doğrultusunda açığa çıkan GPU Benchmark sonuçlarında Apple M1 işlemcisinin dahili grafik birimi ile AMD’nin RX 560’ını ve Nvidianın GTX 1050Ti’ını adeta yok ettiğini görüyoruz. İşte benchmarkların test sonuçları:

m1 vs 1050 modartpc

Hala işlemcinin teknik detayları ve yapısal bilgileri hakkında gizliliğini koruyan Apple, verimliliğine çok güvendiği M1 işlemcisi sayesinde bundan sonra bir bilgisayar üretirken Intel gibi 3. parti firmalara bağımlı olmadan, özgürce istediği performansı ortaya koyabilecek. M1 işlemcinin bilgisayar tarihinde nasıl bir kapı açacağını her beraber önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular