Ana SayfaMOBİLMOBİL UYGULAMALARApple'ın Siri Kestirmeleri Hakkında Her Şey!

Apple’ın Siri Kestirmeleri Hakkında Her Şey!

iOS 12 ile birlikte hayatımıza giren Siri Kestirmeleri, günlük işleri kolay yoldan yapmamızı sağlıyor. Bu özellik birçok kullanıcı tarafından bilinmese bile, bilenler oldukça memnun. Siri’ye gelen “Kestirmeler” özelliğine gelin yakından bakalım.

iOS ekosistemi dediğimiz zaman herkesin aklına sınırlandırılış işletim sistemi gelse de Kestirmeler sayesinde bunun önüne geçmek mümkün oluyor. Herkes Android işletim sisteminin APK yükleme özgürlüğünden bahsediyor, ancak Kestirmeler sayesinde APK yükleyerek bile yapamayacağınız işleri yapabilirsiniz. Bununla birlikte bu kolaylıkları yaparken iOS güvenliğinden feragat etmemiş oluyorsunuz.

siri kestirmeleri 1 modartpc

 

Siri Kestirmeleri ile Neler Yapabiliriz?

En basit ve geniş tabirle her şeyi yapabilirsiniz.

Bir müzik indirmek istediğiniz zaman ona uygun kestirmeyi kullanmanız yetiyor. Aynı şekilde YouTube üzerinden video indirmek istiyorsanız ona uygun bir kestirme de var. Hatta Siri’ye söylediğiniz müziği Apple Müzik yerine Spotify’de açacak bir kestirme bile kullanabilirsiniz. Bunula birlikte YouTube arka planda çalışırken sizin oyun oynayabileceğiniz kestirme de var. Kestirmeler ile aklınıza gelen her şeyi yapmanız mümkün oluyor. En uçuk örneklerden birini verecek olursak telefonunuzu şarja taktığınız zaman size teşekkür edip şarj dolduğunda şarjdan çıkarmanızı söyleyebilir. Hücresel veri ve Wi-Fi açıldığında/kapandığında sesli bildirim alabilirsiniz. Hepsinin yanında hazır kestirmeleri kullanabilirken kendi kestirmenizi de yapabilirsiniz.

Kestirmelerinizi ana ekrana ekleyebilir ve dokunduğunuzda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunula birlikte zaman ayarlı kestirme oluşturmanız da mümkündür.

Siz Siri Kestirmeleri ile neler yapmak isterdiniz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

6e1e309e574a481c9aee8202f6e0d94f
Ömer Faruk Özdemir
Merhaba, ben Ömer Faruk Özdemir. 25 yaşındayım. Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde eğitim görüyorum. Teknoloji tutkunuyum ve araştırmayı seviyorum. Mobil teknoloji, işlemci, veritabanı yönetim sistemleri, akıllı ev sistemleri ve robotik teknolojiler alanlarında kendimi geliştirdim. Okumayı, öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı kendime amaç edindim çünkü insanlar öğrendikçe gelişir. Hobilerim: Müzik yapmak, video çekmek, video düzenleme yapmak, araştırma yapmak.
Benzer İçerikler

2 YORUMLAR

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emre Acar

Kismen kullaniyordum kestirmeleri, daha ne işe yariyabilir acaba derken yazinizi okudum tesekkurler 😊

- Advertisment -

Most Popular