Asus RX 5700 Strix

Yeni ROG STRIX ve TUF serisinin tasarımları, bugün erken saatlerde Hardware.info tarafından fotoğrafları sızdırıldı. ASUS ROG STRIX Radeon, 0dB modu ile üçlü fan tasarımına sahip olacak, bu yüzden teknik olarak lansmanda ki en sessiz Navi tasarımı olabilir.

ASUS Radeon RX 5700 ROG STRIX serisi ile başlayarak, ASUS’un üçlü eksenel tabanlı fan tasarımıyla ve bildiğimiz DirectCU soğutmasıyla birlikte gelecek. Kart, ASUS’un AURA SYNC RGB desteği ile birlikte bir alüminyum arka plaka da içeren ve daha iyi hız aşırtma için özel bir PCB tasarımı barındıran muhteşem bir tasarıma sahip olacak. Ekran seçenekleri arasında 3 adet DisplayPort ve tek bir HDMI bağlantı noktası bulunurken, güç çift 8 pinli konektörlerden verilecek. ROG STRIX Radeon RX 5700 kartlarının 16 Ağustos’ta dünya genelinde piyasaya sürüleceği bekleniyor.

ASUS RX 5700 XT TUF Gaming X3

TUF RX 5700 XT üçlü fan tasarımıyla 23 Ağustos’ta piyasaya sürülecek. Bu kart, RGB özelliklerinin gereksiz olduğu orta seviye segmenti hedefliyor, ancak üçlü fan tasarımı referans ve herhangi bir çift fan tasarıma sahip kartlara göre avantaj sağlayacak. Son olarak gücünü 8+6 pin güç konnektöründen alacak. Firma yetkilileri kartın saat hızları hakkında detaya değinmedi. Detaylar açıklanınca makaleyi güncelleyeceğiz, takipte kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here