Ana SayfaDONANIMÇEVRE BİRİMLERİASUS ROG, CES 2020’de ROG Strix Go 2.4 oyuncu kulaklığı ve ROG...

ASUS ROG, CES 2020’de ROG Strix Go 2.4 oyuncu kulaklığı ve ROG Pugio II oyuncu mouse’unu tanıttı

ÖNEMLİ NOKTALAR
•       Her yerde oyun için mükemmel kablosuz ses: Gecikmesiz ses sunan ROG Strix Go 2.4 dünyanın USB Type-C 2,4 GHz kablosuz bağlantı özelliğine sahip ilk kulaklığı.
•       Yapay zeka ile kristal netliğinde iletişim: Yapay zeka destekli gürültü önleme özelliğine sahip bir mikrofon bulunan ROG Strix Go 2.4, her an net iletişim kurulmasını sağlıyor.
•       Mekândan bağımsız oyuncular için kablosuz mouse: Ayarlanabilir yan tuşlara ve logolara, RGB aydınlatmaya ve tuş anahtarlarına sahip ROG Pugio II, isteğe göre şekillendirilebiliyor.

ASUS Republic of Gamers (ROG), oyun deneyimini her yerde bir üst düzeye taşımak için tasarlanan ROG Strix Go 2.4 kablosuz oyuncu kulaklığını ve iki elle de kullanılabilen ROG Pugio II kablosuz mouse’unu tanıttı.

Yapay zeka destekli gürültü önleme teknolojisine sahip olan ve 2,4 GHz bağlantıyla oyunlarda mümkün olan en hızlı işitsel geri bildirimi sunan ROG Strix Go 2.4 kablosuz kulaklık, saatler boyunca üst düzey oyun oynamaya imkan tanıyor. PC oyuncularının ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen ve her iki elle de kullanılabilen ROG Pugio II kablosuz mouse’un ayarlanabilir yan düğmeleri, özelleştirilebilen sembolü, RGB aydınlatması ve ana düğme anahtarları ile kullanıcılar oyunları kendi istedikleri gibi oynayabiliyor.

ROG Strix Go 2.4 ile oyunlar için her yerde mükemmel kablosuz ses
ROG Strix Go 2.4 kablosuz kulaklık kullanıcıların uzun süre rekabetçi düzeyde oyun oynayabilmesi için tasarlandı. USB-C üzerinden şarj edildiğinde 25 saate kadar pil ömrü sunan kulaklık, oyunlarda mümkün olan en hızlı işitsel geri bildirimi sağlamak için düşük gecikme süreli 2,4 GHz bağlantıdan yararlanıyor. Strix Go 2.4, USB-C uyumlu L biçiminde bir bağlantı aygıtıyla birlikte geliyor. Bu aygıt sayesinde kulaklığı USB-C girişine sahip bilgisayarlara, oyun konsollarına ve telefonlara bağlamak mümkün oluyor. Ayrıca yine birlikte verilen USB 2.0 ve 3,5 mm adaptörler de Strix Go 2.4’ü neredeyse tüm oyun cihazlarıyla uyumlu hale getiriyor. Katlanarak daha da kolay taşınabilir duruma gelen ROG Strix Go 2.4 çantalara kolaylıkla sığabiliyor.

Hava geçirmez bölüm içindeki 40 mm ASUS Essence sürücüleri ROG Strix Go 2.4’ün etkileyici, net ve bozulma yaşanmayan, yüksek kaliteli sesler oluşturmasını sağlıyor. Kulaklıklar hem rahatlık hem de düzgün ses izolasyonu için hava geçirmez yalıtım parçalarına sahip. Strix Go 2.4, 3,5 mm ses jakı üzerinden bağlandığında 10 Hz ile 40 kHz arasında uzanan frekans tepkisiyle yüksek kaliteli sesler sunuyor.

Strix Go 2.4’ün üzerindeki çıkarılabilir, çift yönlü boom mikrofon yapay zeka destekli gürültü önleme teknolojisinden yararlanıyor. Çok çeşitli ortam seslerinden oluşan dev bir veri tabanıyla eğitilen bu yapay zeka sayesinde Strix Go 2.4 çevresel gürültüleri tespit edip önlüyor. Kulak bölümünde gizli olan ikinci bir mikrofon da yapay zeka destekli gürültü önleme teknolojisi yardımıyla çevresel gürültüleri filtreden geçiriyor.

Strix Go 2.4’ün sol tarafından donanım tabanlı tüm özelliklere erişilebiliyor. Ses düzeyi çarkına basarak mikrofonu açıp kapatmak mümkün. Ayrıca mikrofonun durumu sesli bildirimle de öğrenilebiliyor. Anahtarın alt kısımda yer alan üç işlevli düğmeyle medya oynatma ayarları yapılabiliyor, iki konumlu anahtarla da kablosuz veya kablolu bağlantıyı tercih edilebiliyor. Armoury II yazılımı Strix Go 2.4’e daha da fazla işlev katıyor. Sanal çevresel ses modunun da dahil olduğu önceden ayarlanmış profiller kulaklığın frekans tepkisini etkiliyor. 10 bant frekans düzenleyici ile 32 Hz ile 16 kHz arasında ayrıntılı ayar yapabilmek mümkün. Çevresel efektler, bas artırma özelliği ve mikrofon filtreleri de Armoury II’den ayarlanabiliyor.

ROG Pugio II: Mekândan bağımsız oyuncular için kablosuz mouse
Yeni ROG Pugio II çok sayıda kullanışlı özellikle donatılan ve her iki elle de kullanılabilen bir kablosuz mouse. Saniyede 400 inçe kadar hareket hızlarında bile odağını kaybetmeyen 16.000 DPI sensöre, benzersiz DPI On-The-Scroll özelliği sayesinde kolaylıkla ince ayar yapmak da mümkün.  Özel bir dizi özellik ile sensörün potansiyel performansından zahmetsizce yararlanılabiliyor. ROG Pugio II, kablosuz bağlantı seçenekleri, ayarlanabilir yan düğmeler, kişiselleştirilebilen semboller, anahtar yuvaları ve RGB ışık bölgeleri gibi birçok özellikle donatıldı.

ROG Pugio II wireless 03 modart 1

Pugio II farklı oyun tarzları için hem kablosuz hem de kablolu bağlantı olanağı sunuyor. 1000 Hz sorgu oranıyla profesyonel yarışmalardaki tepki hızlarından faydalanmak için ROG Pugio II, 2,4 GHz RF bağlantı aygıtıyla birlikte kullanabiliyor ya da Bluetooth moduna geçip aygıta ihtiyaç duymadan oyun oynanılabiliyor. Pugio II’de bulunan Smart Hop kablosuz teknolojisi 2,4 GHz bandını çevreleyen trafiği ve parazitleri gerçek zamanlı olarak belirleyip bunlardan kaçınıyor. Böylece her yerde güçlü ve kesintisiz bağlantı sağlıyor. Pugio II ayrıca iki metre uzunluğunda hafif ve esnek bir kabloya sahip. Kullanıcılar kablolu bağlantıdan yararlanmak veya mouse’un pillerini şarj etmek istediğinde bu kabloyu kullanabiliyor. Pugio II, USB üzerinden bağlanan bu kablo ile iki saatten az bir sürede tamamen şarj oluyor. Pugio II 2,4 GHz üzerinden bağlandığında 69 saate*, Bluetooth LE üzerinden bağlandığında ise 100 saate kadar pil ömrü sunuyor. (*pil ömrü öngörüleri Pugio II’yi RGB aydınlatma kapalı halde kullanırken yapılmıştır)

Pugio II’nin avuç içi desteğinde arka aydınlatmalı bir ROG sembolü yer alıyor. Kullanıcılar isterse, birlikte verilen boş parçayı üzerine kendi sembollerini veya logolarını kolayca yerleştirip kullanabiliyor. Pugio II’nin yüzey kalibrasyon ayarları, tuş atamaları ve üç dahili profili, Armoury II yazılımıyla düzenlenebiliyor. Mouse’ta bulunan üç ayrı aydınlatma bölgesi, isteğe göre düzenlemek için de ayrı bir arayüze sahip. Tekerleğin, avuç içi desteğinin ve alt kısmın renklerini bağımsız olarak ayarlayabiliyor veya Aura Sync aracı ile Pugio II’nin RGB LED’leri, Aura Sync destekli diğer bileşenlerle senkronize edilebiliyor.

ROG Pugio II wireless 01 modart

Çok rahat tutulabilecek biçimde tasarlanan ROG Pugio II her iki elle de kullanılabiliyor. Pugio II’nin sağ ve sol yanlarında bir çift manyetik tuş bulunuyor. Bunların açıkta durmasını istemeyenler için ürünle birlikte gelen kapakla üzerlerini örtülebiliyor. Böylece bu tuşlara yanlışlıkla basma ihtimalini de ortadan kalkmış oluyor. İttirerek sabitleme imkanı sunan ROG’ye özgü anahtar yuvası tasarımı sayesinde mouse tuşlarının verdiği his ayarlanabiliyor. Pugio II, 50 milyon tıklamaya dayanıklı Omron D2FC-F-K anahtarlarıyla geliyor. Bir çift Japon üretimi Omron D2F-01F anahtarı da aksesuar kılıfında veriliyor. Pugio II’nin çalıştırma gücünü ve verdiği hissi kendisine daha da uygun hale getirmek veya aşınmış bir anahtarı değiştirmek isteyen kullanıcılar özel anahtar yuvasında Omron D2F veya D2FC serisi anahtarlardan kullanabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

ROG Pugio II, her iki elle kullanılabilen kablosuz oyuncu mouse’u

Bağlantı SeçenekleriKablolu /RF 2,4 GHz / Bluetooth
Takip Çözünürlüğü16.000 dpi optik sensör
Takip Hızı400 IPS
Takip İvmesi40 G
Tepki1000 Hz / Bluetooth modunda 125 Hz
AnahtarOmron D2FC-F-K (50M)
 Japon üretimi ekstra Omron D2F-01F anahtarları da dahildir
Pil Ömrü2.4 GHz modu: 69 saate kadar

BLE modu: 100 saate kadar

*Işık efekti yokken

Düğmeler7 adet programlanabilir düğme + DPI düğmesi + eşleştirme düğmesi
Kablo1 x 2 metre uzunluğunda, çıkarılabilir, yumuşak TPE kablo
İşletim SistemiWindows 10
BoyutlarU 126 x G 57 x Y 40 mm
Ağırlık*102 g (kablo ile)
Paket İçeriği1 x ROG Pugio II mouse

1 x USB Bağlantı Aygıtı

1 x aksesuar kutusu

2 x Japon üretimi Omron anahtarı

4 x çıkarılabilir yan tuş kapağı

1 x özelleştirilebilir sembol

1 x anahtar cımbızı

1 x 2 metre USB kablosu

1 x ROG logo çıkartması

1 x kullanım kılavuzu

1 x garanti kartı

NotROG anahtar yuvasına uyumlu anahtarlar:

-Omron D2F Serisi anahtarlar: D2F, D2F-F, D2F-01, D2F-01F

-Omron D2FC Serisi anahtarlar: D2FC-3M, D2FC-F-7N, D2FC-F-7N(10M), D2FC-F-7N(20M), D2FC-F-K (50M)

 

 

ROG Strix Go 2.4 Kablosuz Oyuncu Kulaklığı

Kulaklık
Bağlantılar2,4 GHz (USB veya Type-C) 3,5 mm
Frekans tepkisi20 Hz – 20 KHz (2,4 GHz)

10 Hz – 40 kHz (2,4 GHz)

Özdirenç32 ohm
Sürücüler40 mm neodimiyum mıknatıs
Pil1800 mAh, 25+ saat pil ömrü

15 dakika şarj ile 3 saat kullanım

Boom mikrofon
Alış düzeniÇift yönlü
Frekans tepkisi100 Hz – 8 Khz
Duyarlılık-54dB
Gizli mikrofon
Alış düzeniÇok yönlü
Frekans tepkisi100 Hz – 8 Khz
Duyarlılık-45 dB
YazılımArmoury II
Boyutlar
Ürün (mm)205 x 190 x 54 mm
Renkli kutu (mm)176*72*231 mm
Ağırlık
Ürün290g
Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular