Asus Rog G703 ! Canavarı Serbest Bırakın 0 573

Asus Rog G703 ! Canavarı Serbest Bırakın

Asus’un yeni canavarı Rog G703 mükemmel tasarımı, tasarımı kadar güzel donanımı ile şahsen beni oturup bir ” Selvi Boylum Al Yazmalım” izlemeye teşvik ediyor. Kendisi o kadar güzel ki, makale yerine şiir mi yazsam bilemedim. 🙂

Lafı fazla dolandırmadan bakalım Asus bizleri (yine) hangi diyarlara götürecek. Laptop’u Tasarım ve donanım olarak iki başlık altında bir gözden geçirmek için sabırsızlanıyorum. 🙂

TASARIM

Tasarım konusunda bundan önceki laptop tasarımlarından ziyade birazcık daha çaba sarf edilmiş bir laptop olmuş G703 (adamlar yememiş içmemiş). Bu canavarın tam 144 Hz tazeleme hızına sahip 17.3 inç boyutlarında 1080p çözünürlüğe sahip IPS bir ekranı bulunuyor (pahalı olan modelde ise 60 Hz 4K IPS bir ekrana yer verilmiş). İlaveten 144 Hz tazeleme süresine sahip bir ekranın laptop üzerinde ilk defa bu model de kullanıldığının da altını çizmek gerekiyor. Asus’un Bio-Armor’dan esinlendiği şasi çok başarılı bir havalandırmaya sahip. Bununla beraber RGB ışıklandırmaya sahip klavyesi çeşitli modları ile beraber kullanıcılarının gözlerini ekrana yöneltmesini zorlaştırabilir, bizden söylemesi. 🙂

 

 

Şasi üzerinde mikrofon ve kulaklık girişi, 1x RJ45 LAN(internet kablosu), 4x Type A USB 3.0, 1x Type C USB 3.1( GEN 2), 1x HDMI, 1x Sd kart okuyucu ve bir adet mini display port girişi bulunuyor.

Donanım

Donanım konusuna da değindiğimiz zaman neden “Canavarı Serbest Bırakın” dediklerini anlamış olacağız. 🙂

Baştan değinmek istediğim bir konu var. Bu bilgisayar iki farklı model ile satışa sunulacak, biz pahalı olan modeli ele alıyoruz fakat iki model arasında öyle ahım şahım bir fark olmadığını da belirteyim.

İşlemci : Intel Core i7-7820HK
Bellek  : DDR4 2800 Mhz 64 Gb
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX 1080 
Depolama : 1 TB 7200 Rpm HDD
: 2 TB 5400 Rpm HDD
: 1 TB 5400 Rpm SSH
                  : 512 Gb PCIE GEN3x4 SSD RAID

Asus’un patentli, anti toz soğutma (ADC) adını verdiği yeni bir soğutma sistemi ile geliyor. Bu sistem Rog G703’ün kendisini zararlı toz ve parçacıklardan temizlemesini sağlıyor, bir nevi bağışıklık sistemi gibi nitelendirdikleri ADC, sistem kararlılığı ve stabilitesini korumak adına termal kanallarda bulunan tozu sistemden atabiliyor. Isı boruları ise GPU ve CPU üzerinde biriken ısıyı iki adet yüksek performanslı çift çıkışlı çok ince yaprakları bulunan fan üzerinden atıyor.

Intel Core i7-7820k işlemcisi ise fabrika çıkışlı olarak 4.3 GHz hızlarında kullanabiliceksiniz. Ayrıca Gtx 1080 ekran kartını da 1974 MHz’ye kadar hız aşırtmaya tabii tutabilirsiniz.

 

Asus Rog G703’ün diğer özelliklerine gelecek olursak bünyesinde Gtx 1080 bulunduğundan aslında oyun konusundaki performansına değinmeye gerek duymuyorum. Fakat donanımı ve tasarımından ziyade kendisini almanız için sebepler bitmek bilmiyor. G703’ü 3 adet harici monitöre bağlayabiliyorsunuz, bunun yanında VR desteği,  32-bit / 384kHz ses çıkışı ile bugün bir CD kalitesinden 8 kat daha kaliteli bir ses almanız mümkün.

Ayrıca  Sonic Studio III, 7.1 surround ses sinyalini simüle edebiliyor, böylelikle standart stereo kulaklıklar ile 3D ses deneyimini elde edebilirsiniz. (kulaklık olmadan bile cs go’da ses kasabilirsiniz yani 🙂 ). Son olarak laptop üzerinde bulunan dört adet hoparlörün sesi tam %200 e kadar yükseltebiliyor iken, hem ses kalitesinden ödün verilmiyor hemde bu yüksek sese rağmen hoparlörlerin hiç bir zarar görmemesi sağlanıyor.

Fiyatı ise 3500$ civarında olacak. 🙂 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir