ASUS, Türkiye Pazarına Özel Tüm Bağlantılara Uygun Yeni Modemini Duyurdu 0 624

ASUS, Türkiye Pazarına Özel Hazıladığı DSL-AC51 Modemini Duyurdu

Artık internet bağlantınızı değiştirseniz bile modem değişitirmenize gerek yok. Tüm yaygın bağlantılarla uyumlu ASUS DSL-AC51 aynı zamanda wifii 802.11AC teknolojisine de sahip arkadaşlar.

ASUS, Türkiye Pazarına özel olarak hazırladığı fiyat/performans odaklı, 2’si 1 arada router/modem ürünü olan DSL-AC51 modeli huzurlarınızda. Eşzamanlı çift bant bağlantı özelliği sunan ve DSL ve Ethernet için iki adet WAN yuvasına sahip DSL-AC51, ebeyen kontrolü, PPTP/Open VPN sunucu ve VPN istemci desteği ve ASUS Router uygulaması özellikleriyle son kullanıcıya düşük fiyatla yüksek performans önerebilmek için üretildi.

Çoğumuzun internet bağlantıları ile ilgili en büyük sorunlarından biri modem seçimi oluyor. Ve tabikide bağlantı türümüze göre farklı modeller bakıp araştırana kadar sizlerinde kafası Davul gibi oluyordur..:) Mesele DSL bağlantısından VDSL’e veya VDSL’den FİBER’e geçmek istediğinizde karşınıza yüksek maliyetler bütçeler çıkabiliyor.

Ama merak etmeyin ASUS’un bizler için yani Türkiye için özel olarak ürettiği yeni modemi sayesinde internet tarifelerinizi ve bağlantılarınızı değişitrseniz bile yeni bir modem masrafından kurtarıyor. Sadece Modem masrafından kurtarmakla kalmıyor extra menzil arttırıcı veya router ihtiyacınızıda ortadan kaldırıyor..:)

Öne çıkan özellikleri:

  •  Tüm yaygın bağlatılarla uyumlu : ADSL, VDSL ve EWAN Fiber bağlantıları için tek cihaz. Son kullanıcının modem ihtiyacını uzun süreliğine gidermek için üretildi
  •  AC Teknoloji desteği : 802.11AC teknolojisi ile yüksek hızda internet bağlantısı için en sağlıklı kablosuz performansı yakalamak için tasarlandı. Eşzamanlı çift bant özelliği sayesinde DSL-AC51 toplamda 733Mbit kablosuz hız sağlayabilir
  •  Hız Limitleme : Kullanıcı bazlı hız limitleme özelliğine sahiptir. Belirli kişilere belirli download/upload hızlarını verme, ve misafir ağına belirli hızları tanımlama özellikleri mevcut
  •  2’si 1 arada tasarım: DSL-AC51 hem modem hem de yönlendirici olarak kullanılabiliyor. Birden fazla hattı da yedekli olarak kullanmak da mümkün.
  •  ASUS Router uygulaması: Android ve IOS uyumlu uygulama ile bilgisayar açmaya gerek olmadan ağa her yerden modem ve yerel ağlara erişim imkanı
  •  Ebeveyn kontrolü: Ağdaki farklı cihazlara belirli saatlerde internete ulaşım hakkı tanıma özelliği

802.11ac kablosuz hızlarıyla geleceğe yönelik çok yönlü yapı

Toplam 733 Mbps’e ulaşan çift bant veri hızlarına sahip olan DSL-AC51, 802.11ac Wi-Fi modem router’ı olarak ASUS’un network ürünleri ailesinde kendine yer buluyor. 802.11ac kablosuz hızlarıyla 5 GHz bandında 433 Mbps kablosuz veri hızı sunarken, 2.4 GHz 802.11n ile de 300 Mbps veri aktarımı desteği sağlayan DSL-AC51, bütün bunları ADSL, ADSL2/2+, VDSL2, fiber ve kablo hizmetleri ile tam bir uyum içerisinde gerçekleştiriyor.

Tek cihaz, iki işlev

DSL veya Ethernet WAN bağlantı seçenekleri sayesinde DSL-AC51, DSL modeme ek kablosuz router veya sadece kablosuz router olarak kullanılmak üzere geliştirildi. Kullanıcının ihtiyacına göre modu belirlemesini sağlayan DSL-AC51 bu sayede güç sarfiyatı yapan iki ayrı cihaz kullanmak yerine tek cihazla hem enerjiden tasarruf etmeyi sağlıyor, hem de cihaz kalabalığını engelliyor.

Ek özellikler
ASUS DSL-AC51, Wi-Fi kararlılığını arttıran ASUS AiRadar sayesinde, özel ASUS RF ince ayar özelliği kullanarak kablosuz bağlantıları akıllı bir şekilde geliştirme özelliğine sahip. Kapsama alanını her an dinamik olarak kontrol eden DSL-AC51, kablosuz bağlantıların veri hızını ve stabilitesini arttırır.
ASUSWRT’nin kullanımı kolay grafik kullanıcı arayüzü sayesinde ağ üzerinde tam kontrol sağlayan DSL-AC51 hızlı erişim için 30 saniyeden kısa bir sürede ve sadece 3 adımda internet bağlantısının kurulumunu gerçekleştirebilmek için geliştirildi.

Daha tecrübeli kullanıcılara Ipv6 desteği, çoklu kablosuz SSID özellikleri ve şifrelenmiş VPN erişimi ile hitap eden DSL-AC51 HEM 5 GHz, hem de 2.4 GHz bandında sunduğu çoklu kablosuz ağ oluşturma özelliği sayesinde misafir ağ oluşumunu oldukça
kolaylaştırıyor.

Son olarak ebeveyn kontrolü özelliği sayesinde ağ içerisinde mevcut farklı cihazlara belirli saatlerde internete ulaşım hakkı tanıma özelliği de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir