Bilgisayarınız İçin En İyi Antivirüs Programları 0 1765

Bilgisayarınız İçin En İyi Antivirüs Programları

İnternet artık dünyamızı sarıp sarmalamış durumda. Haliyle internet yaygınlaştıkça, tıpkı diğer konularda da olduğu gibi, interneti art niyetli, kötü amaçlar için kullanan insanların sayısı da doğru orantılı olarak artıyor. Kendi halinde olan insanlar da bu art niyetli insanların gazabından korunmak için bir takım çareler arıyor. 🙂 Ben de sizler için en iyi antivirüs programlarından bir kaçını listeledim. Umarım işinize yarar.

Kaspersky

 

Kaspersky ilk zamanlarında sistemlerimizi gerçekten yoran bir programdı. Fakat gün geçtikçe biraz daha hafifledi ve bu gün en iyi antivirüs programlarından birisi oldu. Kaspersky bilgisayarınızı korumanın yanında internet bankacılığı ve alışveriş işlemleriniz için de koruma sağlıyor. İlaveten ödüllü bir antivirüs programı olduğunu da belirtmek isterim.

Avast

 

Avast ta aslında kurucusundan mütevellit oldukça popüler bir antivirüs programı. Bu program oldukça sadeleştirilmiş basit tasarımı sayesinde, ihtiyacınız olan her ne ise ona rahatlıkla ulaşabilmenizi sağlıyor. İlaveten bilgisayarınızı korurken, bir yandan da bünyesinde barındırdığı bir parola yöneticisi ve Wi-Fi ağınızın zayıf noktalarını bulabilen bir ev ağı özelliğini kullanıcılara sunuyor.

Norton

 

Temel olarak yine diğer antivirüs programları gibi kapsamlı bir korumayı bizlere sunan Norton. Uzun zamandır kullanılan ve kendini kanıtlamış bir antivirüs programıdır. Ayrıca yazdığım ve yazacağım diğer antivirüs programlarından farklı olarak Norton, virüslerden %100 koruma vaat ediyor. Olur da sisteminize bir virüs bulaşsa dahi, virüsü temizleyemediği takdir de, paranızın geri iade edileceğinin sözünü de veriyor.

BitDefender

 

BitDefender, sisteminizi fazla yormadan arka planda sessiz sakin çalışıp bilgisayarınızı koruyan bir program. Bir yandan sessizce sisteminizi korurken, mesajlaşma yazılımlarında gerçekleştirdiğiniz görüşmeleri şifreleyerek art niyetli kişilerin eline geçmesini engelliyor. Ayrıca geliştirilmiş tarama teknolojisi ile BitDefender, güvenli olduğunu doğruladığı dosyaları atlayarak daha hızlı bir şekilde tarama yapılmasını sağlıyor.

AVG

 

AVG de az yer kaplayan, sistemimizi yormayan virüs programlarından birisi. Hızlı ve basit kullanımı ile oldukça tercih edilen bir virüs programı kendisi. Bununla beraber sıklıkla ufak ufak güncellenen yazılım, en güncel virüslerin hemen önüne geçiyor. İlaveten, sadece virüs temizliği ile kalmayıp. Silinen dosyaların bir daha geri getirilememesi gibi bir imkan da sağlıyor.(Yani hdd/ssd üzerinden hiç bir şekilde geri dönüş sağlanamıyor). Üstelik telefonunuz üzerinden bilgisayarınıza uzaktan virüs taraması yaptırmanız da mümkün. Son olarak ta sosyal ağ koruması sunan nadir programlardan kendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir