Ana SayfaHABERKRİPTO PARABitcoin Madenciliğini BMW Arabanın Bagajında Yaptı!

Bitcoin Madenciliğini BMW Arabanın Bagajında Yaptı!

Bitcoin madenciliğinde bulunduğumuz son nokta tam olarak bu. Sırf oyuncuları kızdırmak için tuhaf yerlere madencilik rigler inşa edilmeye devam ediyor. Simon Byrne adında bir adam bunun için BMW i8‘ine 6 adet Nvidia RTX 3080 taktı ve hibrit otomobilinde bitcoin madenciliği yapmaya başladığını görsel olarak paylaştı.

Neden Yaptın Bunu Arkadaş?

Mining rigi arabanın bagajına takılır ve aracın dahili bataryası ile çalıştırılabilir hale getirerek sonuç elde ettiğini açıklayan adam bununla birlikte bagajın  açık kalması gerektiğini, aksi halde her şey aşırı ısındığından performans kaybı yaşadığını da dile getirdi. Byrne’ın bunun pratik olmadığını, ancak önemli olanın oyuncuları kızdırmak olduğunu da dile getirdiği paylaşımı ise oyuncuları tahrik etmek amacıyla yaptığı düşünülüyor. Sistemin gerçek ve çalışır durumda olduğunu kontrol etmek için Byrne’a ulaşılmış ve Byrne’ın bunu gerçekten de sadece oyuncuları kızdırmak için yaptığı bilgisi teyit edilmiş.

Bitcoin Madenciliğini BMW Arabanın Bagajında Yaptı!

Byrne, kripto paraları yönetenlerin ütopik bir dünya vizyonuna sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak ne tür bir ütopya, arabasının bagajında madencilik yaptıracak seviyeye getirdi merak konusu. Kimisine göre Byrne sadece psikolojik rahatsızlıkları olan birisi. Byrne’ın kurduğu rig ayrıca insanlara 78 kartla kurulan mining çiftliğini hatırlattı. Çünkü orada da kullanılan kartlar PNY markalıydı ve bu da olayın bir reklam çalışması olduğu düşüncesini kafamızda oluşturuyor.

Sizce de Ekran Kartı üreticileri mining yapanlara destek veriyor mu? Ekran kartı üreticilerinin de bu konuda gizliden destek verdiği de bir diğer söylenti. Çünkü tedarikçilerin oyunculardan elde ettiği çok daha fazlasını madencilikle elde ettiği düşünülüyor.  Bu öngörü tedarikçilerin çoklu satış yaptığı konusunda yayınlanan raporlarda ortaya çıkıyor. Yani tedarikçiler de bireysel kullanıcılarla uğraşmak yerine kurumsal firmalara toplu satış yapma yolunda ilerliyor. Bu da son kullanıcıların piyasada stok sorunu yaşamasına sebep oluyor.

Ekran kartlarının zor bulunduğu bu dönemlerde elimizdeki kartların kıymetini bilmeli, eğer gerçekten lazımsa alınacak ürünlerde seçici olmalı ve iyi araştırma yapmalıyız. Ne yazık ki kartlar artık kolay bulunmuyor. Bulunanlar da eskisi kadar iddialı fiyatlarda gelmiyor.

65e601cca73a1e0d144f9f1925e322e4
Burak Sarı
Merhaba, ben Burak. Aslen bir #Fizyoterapist, biraz da mühendisim. Ama hepsinden önce teknoloji aşığıyım. Burada size bu aşka dair yeni bilgileri sunmak için varım.
Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular