Çentik Ekran ve Qualcomm 845’li OnePlus 6! 0 503

OnePlus 6 ilgi çeken özellikleri ile geliyor: Çentikli ekran, Qualcomm Snapdragon 845 ile güçlü performans ve benchmark, 19:9 ile yeni ekran trendi.

OnePlus için yeni amiral gemisi olan, Qualcomm Snapdragon 845 ile sadece yüksek benchmark sonuçları almayıp hızlı arayüzü ve iPhone X benzeri çentikli yapısı ile dikkatleri kendine çekiyor. Telefon için sızdırılan güvenli benchmark testleri de yok değil. Amiral gemileri arasında rekabet sürüyorken hepsinin Qualcomm SD 845 ile gelmesi büyük bir performans yarışı ortaya koyacak.

Sızıntıları Baz Alarak

Alınan skorun 276510 olması cihazın Qualcomm Snapdragon 845 ile geldiğini kesinlikle kanıtlamaktadır. Sadece benchmark testleri ile konuşmak doğru olmaz ancak önceki OnePlus modelleri ve arayüzleri ile telefonun her türlü kullanımda her türlü şartları en iyi şekilde karşılayabilecek şekilde görülüyor. Ancak genel itibari ile aynı çipset ile gelen farklı telefonların daha iyi performans verdiğine de şahit olmadık değil. Tabi bu etkenlerin yanında batarya büyüklüğü ve ömrü de dahil.

Sızdırılan fotoğraflara genel bir göz attığımızda ise daha önceden paylaşılan OnePlus 6 resimlerine benzemiyor değil. Saat solda, simgeler ise sağda ve ortada uzunca bir bildirim boşluğu var. Bu telefonun çentikli olmasının tek bir sebebi var. iPhone X modeli ile gelen çentik trendine ayak uydurması. Ancak olmasa da olurmuş diyebiliriz. Ayrıca en boy oranı 19:9 ile geliyor ancak çentik tasarımı sayesinde 18.9 olarak kullanabilme imkanı sunuyor. Ayrıca tahmini verileri de göz önüne alırsak 3500MAH batarya ve 8GB RAM ile gelebilir.

 

Telefon yine rakip markaların diğer amiral gemileri gibi cam destekli tasarım, arkaya yerleştirilmiş parmak izi okuyucusu, mümkün olduğunca kısılan ve hoş görüntü veren çerçevesi, çift kamerası olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz; tabi ki sızıntıları baz alarak. Nihayi olarak telefonun net özellikleri bu değil. Daha iyi ya da daha eksik bir şekilde de gelebilir. Bu makale ile bizde bu telefonun çıkışını merakla takip edeceğiz. Yayınlandığı gibi telefonun net özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

Okuma önerisi :Nokia 8 Sirocco Tüm Detayları ve Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir