Ana SayfaHABERKRİPTO PARACMP Kartları İçin Nvidia'ya 30 Milyon Dolarlık Sipariş Verildi

CMP Kartları İçin Nvidia’ya 30 Milyon Dolarlık Sipariş Verildi

Dünyanın en eski ve en gelişmiş Kripto Para madenciliği şirketlerinden biri olan Hut 8 Mining, geçtiğimiz günlerde bünyesine yeni CMP kartlarını katmak için Nvıdia ile bir  anlaşmaya vardı. 

Milyon Dolarlık Anlaşmanın Detayları

Dev şirket, Nvıdia’nın üretmiş olduğu CMP kartlar için 30 milyon dolarlık sipariş verdi. Nvıdia CMP kartlarını Mayıs 2021’den itibaren teslim etmeye başlayacağını duyurdu. Hut 8 Mining ise yaza kadar teslimatların tamamlanacağını, ve ardından en kısa sürede çalışmaya hazır hale getirileceğini açıkladı.

Bu hareket ile Hut 8 Mining, madencilik faaliyetlerini büyük ölçüde artırmayı umuyor. Şirket toplamda 1600 GH/s kadar toplu bir kazım performansı elde etmeyi umuyor. Anlaşma detayları şu anlık gizli tutulduğu için şirketin hangi CMP modellerini sipariş ettiği bilinmiyor. Şirket CEO’su, yeni CMP’ler ile madenciliğin Hut 8 Mining için yeni fırsatlar yaratacağına, uzun ve kısa vadeli planlarını uygulamaya devam etmesine izin vereceğine inandığını dile getirdi.

CMP Kartı Nedir? 

Bilmeyen ve öğrenek isteyen okuyucularımız için CMP kartları kısaca açıklayalım. CMP kartları NVIDIA’nın özellikle Ethereum madenciliği için ürettiği madencilik kartlarıdır. Bu kartlara Cryptocurrency Mining Processor yani Kripto Para İşlemcisi denir. Yazımızda kullandığımız, ve genel olarak kullanılan kısaltması ise CMP’dir. Bu kartların hiçbir grafik özelliği bulunmaz. Daha yüksek kazım gücü ve grafik kartlarının madencilikte daha az kullanılması amacı ile üretilmiştirlerdir.

nvıdia cmp kartı

Günümüzde öne çıkan konulardan biri olan Kripto Para her geçen gün yeniliklerini bize tanıtıyor. Belli bir topluluk sanal madenciliğe karşı çıkıp bir saçmalıktan ibaret olduğunu düşünse de, Kripto Para madenciliğinin artık bir gelir kapısı olduğu tartışılmaz bir gerçek haline geldi. Ne kadar sürdürebilir olduğunu bilemesek bile, Kripto Kara ile alışverişler başladı ve yakın gelecekte hayatımızın bir parçası olacağa benziyor. Sizce sanal madencilik bir saçmalık mı? Dünyamızda devamlılığını sürdürebilecek mi? Yorumlarda buluşalım.


Diğer Kripto Para konulu yazılarımızı okumak ve bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular