Cooler Master’ın Yeni Kasası MasterBox Q300L 0 530

Cooler Master’ın Yeni Kasası MasterBox Q300L  

Cooler Master 1 Mart’ta satışa sunacağı Q300 serisi yeni kasalarını duyurdu. Boyut, inşa potansiyeli, taşınabilir ve modüler yapıları iki kasanında temel ve estetik özellikleri olarak öne çıkıyor. İki adet model tanıtan firmanın inceleyeceğimiz ilk modeli Q300L.

Q300L serinin daha ucuz olan modeli. Bu modeli satın alınabilir kılan özelliklerden birisi ise oldukça kullanışlı olması diyebilirim kabaca. Toz filtresi üzerinde bulunan desen kasayı gerçekten çok hoş gösteriyor. Oldukça yenilikçi ve modern bir görüntünün yanı sıra Cooler Master’in işlevselliği de bu tasarıma dahil edebiliyor olması gerçekten göz ardı edilemeyecek bir gerçek.(Tasarım ve teknik konuşuyor.) 🙂

Toz filtresinin üzerinde bulunan bu desen manyetik bir yapıya sahip. Yani kirlendiği zaman elinizle tutup çıkarmanız yeterli. Ayrıca kasanın en hoş taraflarından birisi (güç panelinin konumundan da belli olacağı üzere yatay olarakta kullanılabiliyor olması.

Bu kadarı da yetmiyormuş gibi kasanın yanında görmüş olduğunuz o güç paneli modüler bir yapıya sahip. Yani isteğiniz yere tutup çekebiliyorsunuz. Kasanın dört tarafına da yerleştirilebilir.

Tamamen şeffaf cam paneli sayesinde sistemlerimizi doyasıya seyredebilecek olmanın yanı sıra, Q300L’nin arka tarafında tam 28mm lik bir boşluk bırakılmış. Bu boşluk kablolama açısından biz kullanıcılara oldukça rahat bir çalışma alanı sunmasından dolayı, çok hoş bir kablolama yapmamızı da mümkün kılıyor.

Q300L havalandırma konusunda da oldukça başarılı. Ön tarafı tamamen açık olmasına karşın 2 adet 120mm olmak üzere iki adet fan ile soğuk havayı içeriye alırken arkadaki egzoz fanı ile mevcut ısıyı dışarı atıyor. Ayrıca Q300L de üst tarafa 2 tane 120mm, alt tarafa 1 tane 120mm ön tarafa 2 tane 120/140mm boyutlarında fan takabiliyorsunuz.(istediğiniz yere radyatör de takabilirsiniz size kalmış.)

387 x 230 x 378 mm boyutlara sahip olan Q300L’nin 160mm PSU desteği, 240mm radyatör desteği, 360mm de GPU desteği bulunuyor. Ayrıca anakart boyutu olarak ta Micro-ATX, Mini-ITX anakartlara destek verdiğini belirtmek isterim.

Gelelim en güzel kısmına. Q300 serisinin ucuz olan modeli Q300L 39.99 $ gibi bir fiyattan 1 Mart tarihinde yurt dışında satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir