Cooler Master’in Yeni Q300 Serisinin İkinci Modeli MasterBox Q300P 0 542

Cooler Master’in Yeni Q300 Serisinin İkinci Modeli MasterBox Q300P

Geçtiğimiz gün Q300 serisinin daha bütçe dostu olan modeli MasterBox Q300L modelini incelemiştik. İncelememize buradan ulaşabilirsiniz. Yine aynı serinin daha pahalı modeli olan Q300P’yi diğer modelden ayıran en büyük özelliği RGB fan destekli bir kasa olması.

Her iki kasada da Mini ATX anakart desteği ve 240mm radyatör yerleştirme imkanına sahip olacaksınız. Gelin Q300P’nin detaylarına değinelim.

Kasada 4 adet çıkarılabilir tutamaç bulunuyor bu sayede taşınabilirlikte oldukça kolaylık sağlanmış, tıpkı öteki modelde olduğu gibi bu kasanında kenardan yan paneli mevcut ve güç paneli modüler bir konumlandırmaya sahip.

Aslında öteki kasada bulunan her detayı bu kasaya da eklemiş Cooler Master. Tıpkı Q300L de olduğu gibi kablolama kolaylığı için bu kasanında arka tarafında 28mm boşluk bırakmış.

Kasa fabrika çıkışlı olarak ön tarafında 2 adet 120mm RGB fan arka tarafında ise ledsiz bir egzoz fanı ile geliyor. Fakat ön tarafa 2 adet 120/140 mm, üst tarafa 2 adet 120mm, altına ise 1 adet 120mm fan desteği verilmiş. Kasanın sunduğu açıklıklar ise, işlemci soğutucusu için 157mm, GPU için 360mm, PSU için ise 160mm olarak belirlenmiş. Kasaya 2 adet 2.5 inç SSD ve 1 adet 3.5 inç HDD montajı yapmak mümkün.

Aslında yukarıda da ifade ettiğim üzere kasaların özellikleri birebir aynı. Fakat bu kasayı alınabilir kılacak tek özelliği daha agresif bir tasarıma sahip olması diyebilirim. Özellikle RGB sevenlerimiz şu son zamanlarda çok fazla olduğu için hem o kısıma hem de sadelikten hoşlanan kısıma hitap eden Q300 serisi Cooler Master kalitesini mümkün olduğunca uygun bir fiyat ile biz kullanıcılara sunuyor.

Bu kasanın fiyatı ise 69.99 $ olarak belirlenmiş ve Q300 serisi bu gün itibariyle yurt dışında satışa sunulmuş durumda ama ülkemize ne zaman gelir orası kesin değil. Umarım böyle güzel kasaların içerisinde gönlünüze göre bir sisteme sahip olursunuz. 🙂

Yukarıda belirtmiştim ama tekrardan belirtmek istiyorum. Q300 serisinin daha bütçe dostu olan modeli Q300l incelememize de şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir