Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİDüşük Güç Tüketimine Sahip i7-1195G7 İşlemcisinin Single Core Performansı Ağızları Açık Bıraktı!

Düşük Güç Tüketimine Sahip i7-1195G7 İşlemcisinin Single Core Performansı Ağızları Açık Bıraktı!

Intel’in laptop kanadında, düşük güç tüketimi ile yerini alan Tiger Lake-U serisinin amiral gemisi olan i7-1195G7’nin Single Core puanı bir çok masaüstü işlemcisine taş çıkartacak cinsten!

Henüz tam anlamıyla piyasaya çıkmış bir işlemci olmasa da, bir çok toptancı veya teknoloji market tarafından listelenmeye başlamış olan i7-1195G7’nin Geekbench testi sızdırıldı.

Intel Core i7 1195G7 Geekbench modartpc

Sızıntı sadece skor ile sınırlı değil. Aynı zamanda işlemcinin teknik detaylarını mümkün oldukça açık bir şekilde gösteriyor. Yukarıdaki görsele göre i7-1195G7’nin 4 çekirdek ve 8 izlekten oluştuğu kesinleşmiş oldu. Düşük güç tüketimi amacı nedeniyle bu kadar çekirdeğe şükretmek gerek bizce. 2.9 GHz ile 5 GHz arasında değişen bir frekansa sahip olan bu işlemcinin cache bellekleri de fotoğrafta dikkatimizi çekmeyi başarıyor.

Geekbench üzerinde gerçekleştirilen bu testte kullanılan laptopta 2x16GB şeklinde bir RAM konfigürasyonu kullanıldığını belirtmemizde fayda var.

1195G7 Geekbench Score modartpc

1195G7 Geekbench modartpc

Görüldüğü üzere bahsi geçen işlemcin; Tek çekirdek puanı 1700, Çok çekirdek puanı ise 6005. Olayı daha da açıklayıcı hale getirmek adına sizlere bir takım masaüstü işlemcilerin tek çekirdek puanlarını sunalım:

Geekbench Single Core Benchmarks modartpc

Görselde farklı masaüstü işlemcilerin Geekbench tek çekirdek puanları gözükmektedir. AMD’nin en güçlü oyun işlemcisi olan 5950X’ten bile daha yüksek bir puan almayı başaran 1195G7’nin hakkını vermek gerekiyor. Utanmasa 11900F’i geçecekmiş kerata.

Geekbench Single Core Benchmark modartpc

Yukarıdaki görselde ise farklı mobil işlemcilerin aldığı tek çekirdek puanlarını görebilirsiniz.

tiger lake ozellikler modartpc
Kaynak: videocardz.com

 

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular