Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere Özel Windows 10 PRO Sürüm 1903 İndirme ve İnceleme (Insider versiyon değildir) 2 113

Windows 10 PRO Sürüm 1903 işletim sistemimiz kesinlikle “INSIDER” sürüm değildir.
Tamamiyle Professional (Profesyonel) sürümüdür.

Merhabalar ModArtPC okurları…
Bu yazımızda sizlerle Microsoft‘un işletim sistemi olan Windows 10 Professional 32/64 Bit, Türkçe ve herkesin beklediği 1903 sürümünü sizlerle paylaşacağız. Aşağıda yer alan indirme seçeneklerinden faydalanarak istediğiniz indirme adreslerinden Windows 10 Pro 1903 sürüm  işletim sistemini indirebilirsiniz.

Windows 10 kurulumu için UEFI sürücüsü hazırlamanız gerekiyor. Bunun için Rufus denilen bir aracı yazılım kullanmanız gerekiyor. Bu işlemi nasıl yapmanız gerektiğini “Windows 10 Kurulumu için UEFI USB’si Hazırlama” başlıklı makalemizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

İndirme Seçeneklerimiz aşağıda listelenmiştir.

Windows 10 Pro Türkçe 32/64 Bit 1903 Sürüm işletim sisteminin kaynak bağlantısı için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 32 Bit indirmek için buraya tıklayınız.
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 64 Bit indirmek için buraya tıklayınız.


Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 32 Bit indirmek için buraya tıklayınız.
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 64 Bit indirmek için buraya tıklayınız.


Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 32 Bit indirmek için buraya tıklayınız.
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 64 Bit indirmek için buraya tıklayınız.


Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 32 Bit indirmek için buraya tıklayınız.
Windows 10 Pro Sürüm 1903 Türkçe 64 Bit indirmek için buraya tıklayınız.

İlk yüklemede tanım ve güvenlik güncellemelerinide sağlıklı bir şekilde alıyor. Temiz kurulum yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu sayede daha stabil ve daha hızlı bir sisteminiz olur. Ayrıca güncellemeler yüzünden windowsunuz şişip sistemi de kasmaz :)

Sapphire’ın Güçlü RX580’i : RX580 Pulse 0 760

Sapphire’ın Güçlü RX580’i : RX580 Pulse
Evet Nitro’suyla Nitro+’sıyla Toxic serisi ile gönlümüzde taht kuran Sapphire şimdi Pulse ile geliyor. Hadi şimdi RX580 özelliklerine bakalım.
Performans

 

Büyük 1080 piksel ile Sapphire Pulse RX580 adeta oyun bilgisayarının atan kalbi. Fabrikadan çıkışlı hız aşırtması ile mükemmel verimlilik ile ultra ayarlada akıcı gecikmesiz oyun oynama imkanı sağlıyor.

Powered By Polaris

4.Nesil sonraki grafik çekirdeği Polaris GPU, modern ve geleceğe dönük. Önemli yeni nesil API özellikleri. HDR, Radeon Freesync 2 desteği ve enerji tasarrufu sağlar.

 

DUAL-X Soğutma

SAPPHIRE Dual-X soğutma, sıcaklıkları kontrol altında tutar. Gelişmiş hava kanalı profil kanatlarına sahip 95 mm’lik fanın sessiz bir ikilisi, tüm ısıyı dağıtmak için çalışır. Toz itici çift bilyalı rulmanlarla Dual-X olağanüstü güvenilirlik sağlar.

Temizleme zamanı geldiğinde, SAPPHIRE’nin Hızlı Bağlantı sistemi sayesinde fanlar tek bir vidayla kolayca çıkarılır.

 


Akıllı Fan Kontrolü III

Sessizliğin tadını çıkar! Hafif iş yükleri altında, fanlar hiç dönmeyecek. Yeni bir oyun başlattıklarında yeniden başlayacak. Bu, GPU’nuzun serin kalmasını sağlar.

Kalite Bileşenleri

SAPPHIRE Pulse oyununun oturum süreniz ne kadar uzun olursa olsun istikrarlı kalmasını sağlar. Sonsuza dek tasarlanmış, güçlü bir şekilde çalışacak ve bobin sızını en aza indirecek şekilde tasarlanmış endüstri lideri bileşenleri kullanılıyor.

Ram Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar 0 650

Ram Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

 

Ramler pek çok insanın kahramanı. :) Gidip bir ram daha alayım bilgisayarım hızlansın,bilgisayarım yavaşladı ramler mi yetmiyor acaba ? vb pek çok kişinin hem umudu hem de güzide parçası. Teori de hayat kurtarıyor peki gerçekten de öyle mi ?

Örneğin bilgisayarımızda 8gb ram bulunduğunu varsayalım. Eğer oynadığımız oyun 8gb’dan fazla ram kullanıyorsa, evet bu oyunda takılmalara sebep olabilir. Böyle bir durumda gidip bir tane daha satın almanız gerekiyor demektir. Fakat bilgisayarım hep yavaş düğmesine bastıktan sonra gidip bir çay içiyorum,geldiğimde açılmış oluyor diyorsanız şayet sizin kahramanınız olamaz. Elbette ufak bir payı olabilir fakat bu size yetmez.

Teori kısmını çözdüğümüzü varsayıyorum. :)

 

Peki bu durumda nelere dikkat etmeliyim ?

Bakmanız gereken 2 değer var Bunlar MHZ ve CL değerleri.

MHZ:Ramlerin çalışma gücüdür.

CL:Ramlerin gecikme değerleridir.

Yani 2133 mhz ddr4 cl16 bir ram, 2133 mhz ddr4 cl14 ram den daha yavaştır. Ama aynı güçtedirler.

3000 mhz ddr4 cl15 bir ram de, cl16 dan hızlı cl14 ten yavaş oluyor, fakat yukarıda verdiğim iki örnekten de daha güçlüdür.

Fakat dikkat edilmesi gereken unsurlar bununla sınırlı değil.

3000 mhz hızında güçlü ramlerimiz var diyelim. Eğer anakartımız 2133 mhz hıza kadar destek veriyorsa şayet,3000 mhz’lik ramlerimizin hiç bir esprisi kalmıyor. Bu durum herhangi bir soruna yol açmaz ama ramlerimizi 2133 mhz hızında kullanırız. O sebepten satın aldığınız anakartın kaç mhz ye kadar ram hızı desteklediğine dikkat etmelisiniz.

Peki bu değerler bizim ne işimize yarıyor ?

Eğer bir oyuncu bilgisayarı topluyorsanız MHZ nin sizin için CL değeri kadar önemi yok. Çünkü sizlerin hızlı ramlere ihtiyacınız var demektir. Bu durumda imdadımıza CL değeri yetişiyor.

Fakat render ver iş odaklı bir sistem topluyorsanız MHZ değeri sizin için daha ağır basacaktır. Çünkü render işlemi zorlu bir süreçtir ve güçlü ramler bu süreci sizin için daha kolay bir hale getirecektir.

Fakat her ne olursa olsun iki değerinde önemli olduğunu unutmayın.

 Özetlemek gerekirse (Cl değeri ne kadar düşük olursa o kadar hızlı, mhz değeri ne kadar fazla ise, o kadar güçlü oluyorlar.)

 

Nvidia’dan Star Wars Temalı Galactic Empire Titan XP Huzurlarınızda 0 567

Nvidia’dan Star Wars Temalı Galactic Empire Titan XP Huzurlarınızda

NVIDIA artık referans tasarım ekran kartlarında modifiyeli modeller yapıp Star Wars temalı Collector’s Edition Galactic Empire Titan XP ekran kartını ön satışa çıkardı. Nvidia Star Wars Temalı iki adet yeni Titan XP modeli çıkarmış durumda. Bu iki ayrı tasarıma sahip ekran klartları Star Wars’taki Jedi Order karakterinden ve Galactic Empire İmparatorluğundan adını almış durumda.

Nvidia her model için aynı referans tasarıma sahip kartlar üretirken bu kez referans tasarımı modifiye etti. Bu sayede hem Syar Wars severlerine hemde modifiye canavarlarına hitap ederek ekran kartı piyasasını canlandırdı adeta..:) Fakat bu yeni modifiye edilmiş Collector’s Edition Galactic Empire Titan XP adından da anlaşılacağı gibi sadece NVİDİA’nın  Pascal mimarilerinde en üst seviye olan TİTAN XP için sınırlı sayıda üretilmiş durumda.

NVİDİA’nın Star Wars temasına sahip ekran kartı gerçekten mükemmel ötesi bir görüntüye sahip ve filmde kullanılan meşhur ışın kılıçları ve uzay gemileri ilham alınmış. Galactic Empire modeli adından anlaşılacağı gibi Galactic gezegeninden geliyor ve kartın rengi uzay boşluğu tonların koyu renklere sahip ve yapısı kanatları uzay gemilerinden esinleşmiş. Kartta kırmızı ledlere yer verilmiş ve özel tema olduğu için rgb olarak üretilmedi sadece tek renkte yanıyor ledler… Kartın referans tasarımdaki fan yapısı aynı fakat şekilleri hafif değiştirilerek Star Wars’taki uzay gemilerinin tiribünlerine benzetilmiş ve içlerinde yine kırmızı ledler mevcut.

Ekran kartının gövdesindeki soğutucu heatsinklerin bulunduğu kısımda ise şeffaf bir kapak kullanılarak tekrardan kırmızı ledler ile görselleştirilirken ekran kartının alt kısmında kırmızı renkli TİTAN X ve üst kısmında GALACTİC EMPİRE logosu mevcut. Ayrıca kartın arka kısmında bulunan backplate te ise STAR WARS logosu çok şık ve kaliteli bir görüntü sunuyor kullanıcılara..:)

Ne zaman satışa çıkacak ?

NVIDIA Titan XP Collector’s Edition ekran kartlarını ön siparişe açtığını belirtmiştik. TİTAN XP kartların fiyatlarının yüksek olduğunu hepiniz bilirsiniz fakat NVİDİA bu özel üretim modellerin fiyatlarını yine aynı tutmuş. Standart model TİTAN XP ile Collector’s Edition 1200$ olarak aynı fiyat ile satışta şuan. Fakat aldığım bilgilere göre bu ekran kartları Türkiyeye gelmeyecek. Ama almak isteyenler elbette yurt dışından ön sipariş ile şimdiden satın alabilirler…:)

NVIDIA Titan XP Collector’s Edition ekran kartları 17 Kasım 2017 tarihinde piyasaya sürülecek ve kullanıcılardan çok güzel görseller ortaya çıkacağından eminim.

NVIDIA Titan XP Collector’s Edition ekran kartlarının çzellikleri ise referans modeller ile aynı. Fakat tekrardan özelliklerini hemen alta ekleyelim..:)

CUDA Çekirdeği: 3840 CUDA
Frekans hızı: 1582 Boost Saati (MHz)
Bellek hızı: 11400 mhz
Bellek: 12 GB GDDR5X
Arabirim: 384-bitMemory Arabirim Genişliği
Bellek bant genişliği: 547,7 GB/s
4.5OpenGL ve Direcktx 12
TDP Değeri: 250 W
Güç Çıkışı: Bir adet 8-pin ve bir adet 6-pin

MSİ’ın Dev Lideri: GeForce GTX 1080 Gaming X+ 8G 0 669

Başarılı ekran kartı üreticilerinden MSİ şimdi ise GTX 1080 Gaming X+ 8G ile karşımızda.

 

MSİ GTX 1080 Gaming X+ 8G Twin Frozr VI termal tasarımını kullanıyor. Özellikle soğutma ünitesi için MSI çok uğraşmışa benziyor çünkü dışarıya iyi ısı vermesi ve sessiz çalışması için %22 daha fazla basınç üreten geleneksel fan bıçaklarına ve difüze fan bıçaklarına sahip çift rulolu TORX 2.0 birini koruyor. MSİ’ın sessiz çalışmasından bahsetmişken, ZeroFrozr teknolojisini düşük yüklü durumlarda fan gürültüsü ortadan kalkıyor. 60°C’nin altına düştüğünde fanları tamamen durdurarak fan gürültüsünü kesiyor. Siyah ve kırmızı fan muhafazasının içinde led şeritler vardır. Bu ledler, örneğin müzik açıldığında belli bir tepki gösterir veya yanıp söner. İsterseniz aralıklarla yanar, isterseniz de ışık hiç yanmaz.

GTX 1080’in üstünde Gaming X + 8G’nin PCB’si, MSI’nin yüzey alanını genişlettiği ve daha düşük sıcaklık üretiyor, çeşitli düzeltilmiş ısı boruları ve özel ısı yayıcıları olan uzun bir alüminyum soğutucudur. Isı boruları, primer termal macunla GPU’yla temas eden nikel kaplı bir bakır taban plakasından dışarı yayılıyor. Bükülmez bant, bellek soğutma plakası ve mikrofikslerle gömülü bir PWM soğutucu gibi PCB’de soğutucu altına sıkışan diğer özellikler de var. MSI ayrıca, donanımlarının ve gelişmiş güvenilirlik için yüksek kaliteli askeri sınıf bileşenleri kullandığını belirtiyor.

Aynı soğutucu tasarımı kullanan MSI GeForce GTX 1080 Gaming + 8G de bulunuyor ancak 1620 MHz taban saati, 1759 MHz hızlandırma saati ve 11 Gbps bellek hızıyla donatılmış olarak geliyor.

Ve özellikleri:

Fabrika Çıkış Hızı: 1683 MHz
Hız Aşırtma: 1822 MHz
Vram Bellek: 8GB
Hafıza Hızı: 11Gbps
Güç Konektörleri: Bir tane 6 pinli, bir tane 8 pinli
Boyut: 2 Slot
MSRP: TBD

MSI, yeni GTX 1080 Ti Sea Hawk EK X’i duyurdu ! 0 604

MSI, yeni GTX 1080 Ti Sea Hawk EK X’i duyurdu !

MSI, GTX 1080 Ti Sea Hawk EK X’ün duyurusu ile özel GeForce GTX 1080 Ti grafik kartları listesine eklenmeye devam ediyor; Tam kapaklı su bloğuna sahip ilk özel GTX 1080 Ti.

GTX 1080 Ti Sea Hawk EK X, özel bir PCB, 8 + 2 fazlı güç tasarımı ve 8 + 8 pinli PCIe güç konektörlerine sahiptir. Ve güç kaynak’larını, biraz zorlayacak gibi duruyor.

EK Water Blocks, muhteşem MSI ejderhası ve logosuna sahip su bloğunun yanı sıra NVIDIA’nın şu anda ihtiyaç duyduğu GeForce GTX logosunu ön planda tasarladı. GPU, bellek ve VRM’lerde nikel kaplamalı bir taban kapağı var.

Kart 3584 CUDA çekirdeği, 11 GB GDDR5X bellek ve Pascal GP102 GPU ile birlikte geliyor. Bu model, Gaming X veya Sea Hawk X (AIO Soğutucusu ile birlikte) aynı saat hızına sahip. Şuanda yeni Sea Hawk EK X su bloğunun piyasa satış fiyatı netleşmedi.