Ana SayfaMOBİLTAŞINABİLİR BİLGİSAYARLAREverest'in Yeni Yerli Dizüstü Bilgisayarı

Everest’in Yeni Yerli Dizüstü Bilgisayarı

Everest EVERBOOK EB-15R

Genellikle klavye, mouse, kulaklık gibi ürünlerden bildiğimiz ve duyduğumuz Everest, geçtiğimiz günlerde kendi dizüstü bilgisayarı olan EVERBOOK EB-15R modelini piyasaya sürdü. Casper gibi bir kaç bilinen marka da dahil olmak üzere yerli üretim olarak tanıtılan bu taşınabilir cihazlarlar yerli mi ve özellikleri tatmin edici mi? Şimdi sırasıyla bakalım.

everbook kutu modartpc

Everest’in Türkiye’de Bilgisayar Fabrikası Var mı?

Hayır, Everest‘in Türkiye’de bilgisayar fabrikası yok. Everest’in Türkiye’de bir laptop fabrikası olmadığı için üretimi Clevo‘ya yaptırdı.

Nedir Bu Laptopun Özellikleri?

İşlemci olarak Everest Intel’in 4 çekirdekli 11. Nesil i5-1135G7 modelini kullanmış. Bu işlemcinin temel frekansı 2.4 GHz olup Turbo Boost ile 4.2 GHz‘e kadar yükselebilmekte. Bunun yanında işlemci içinde Iris Xe GT2 grafik birimini içermekte. Bu modelde harici bir grafik kartı bulunmadığı için görüntü Intel’in dahili grafik birimi Iris Xe GT2 ile sağlanmakta.

RAM bölümünde 8 GB 2666 MHz ve CL19 gecikme değerine sahip bir adet RAM kullanılmakta. Ek olarak toplamda iki adet RAM slotu bulunmakta. Bu sayede bir adet daha RAM ekleyip performansı yükseltebiliriz.

Depolama kısmında 500 GB depolama alanına, 2300 Mb/s okuma 940 Mb/s yazma hızına sahip 1 adet m2 ssd kullanılmıştır. Buna ek olarak 1 adet boş m2 slotu bulunmakta.

Klavye’de ise Türkçe ve RGB bir klavye kullanılmış. Klavyede toplamda 16 renk seçeneği bulunmakta. Klavye renklerini ve parlaklığını kendi yazılımı veya klavye üzerinden kontrol edebiliyoruz.

Pil kısmında iki hücreli lityum iyon batarya kullanılmakta. Bu batarya tam performansta 9 saat kullanım imkanı sunmakta.

İşletim sistemi olarak Orijinal Windows 10 Home işletim sistemi kullanılmış. FreeDos tercih edilmemesi ürünün fiyatını oldukça etkilemekte.

Bağlantı Portları: 1x HDMI, 2x Type C, 1x Micro SD, 1x ethernet, 1x 3.5 mm jack, 1x Usb 3.2, 1x Usb 2.0 girişleri bulunmakta.

Fiyat olarak ise Türkiye piyasasında 6500 – 8000 TL arası değişmekte.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular