G.Skill Yüksek Hızlara Ulaşabilen Düşük Gecikmeli RAM'lerini Tanıttı!

RAM piyasasında kullanıcıların gönlünde Trident Z serisi ile taht kurmuş olan G.Skill, DDR4 3600 MHz CL14 RAM'lerini tanıttı.

Geçtiğimiz günlerde yeni RAM'lerini tanıtan G.Skill; yeni Trident Z Royal, Trident Z Neo, Trident Z RGB, ve Ripjaws V RAM'lerinin 3600 MHz gibi yüksek bir frekansa, CL14 gibi düşük bir gecikme değeri ile ulaşabildiğini duyurdu. RAM'lerde frekans hızı yükseldikçe gecikme değeri de doğru orantılı artar. Ancak G.Skill, yeni RAM'lerinde yüksek frekansa rağmen düşük gecikme değerini elde etmeyi başardı. 

Ripjaws V, Trident Z RGB, Trident Z Neo, Trident Z Royal adı altına satışa çıkacak yeni RAM'ler 64 GB ve 32 GB olarak piyasaya sürülecek. 64 GB olan kit Quad Channel (4x16 GB), 32 GB olan kit ise Dual Channel (2x16 GB) olarak satışa çıkacak. 

2020 yılının sonunda tüm dünyada satışa çıkacak olan bu RAM'ler, 3600 MHz frekansına Samsung'un B-die devresini kullanıyor. Bunun yanı sıra çıkacak olan tüm RAM'lerin XMP 2.0 desteklediği belirtilmiş durumda. Yani RAM'ler ihtiyacı olan voltajı kendisi yönetecek. 

Bu makale için bir yorum bırak