Gigabyte Oyuncular İçin Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı Aorus x9 0 601

Gigabyte Oyuncular İçin Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı Aorus x9

Gerçekten kelimenin tam anlamıyla karşımızda bir canavar bulunuyor. Hem tasarım hemde donanım olarak “yok artık” dedirtebilecek bir dizüstü bilgisayardan bahsediyoruz. Kendisi Gigabyte Aorus x9 🙂

Donanım

Bilgisayarın gerçekten harika bir tasarımı ve bu tasarım kadar şahane olan bir donanımı mevcut. Kısaca donanım kısmından bahsedecek olursak. Bu canavarın gövdesinde İntel’in 7. nesil i7-7820HK hız aşırtma yapılabilen işlemcisi tam olarak iki adet Gtx 1070’i besliyor. Ayrıca söz konusu bilgisayarın bünyesinde 64 Gb boyutlarda 2400 MHz DDR4 ram bulundurduğunu da eklemek isterim.

Bilgisayarın çok güçlü bir bilgisayar olduğunu söylemeye gerek duymuyorum. Fakat bu donanımın gücünü ve güzelliğini bize yansıtacak olan ekran konusunda ise, satıldığı bölgeye bağlı olarak ya 2k WVA panel ya da 4k IPS panele sahip ekran ile satışa sunulacak bilgisayarın ekran boyutunun ise 17’inç olduğunu da belirteyim.(2k olan ekran 120 hz yenileme süresi ve 5 ms tepki süresine sahip)

Depolama kısmında ise 2 TB boyutunda 7200 Rpm harddisk ve yine 2TB boyuta sahip 3000MB / s gibi korkunç hızlarda çalışabilen iki adet m.2 SSD’yi biz kullanıcılardan esirgememiş Gigabyte.

 

Soğutma

Soğutma kısmında ise oluşan ısı, sekiz adet soğutma borusunun iletildiği ikisi büyük ikisi küçük olmak üzere tam dört adet fan üzerinden dışarıya atılıyor. Bu fan’lar birbirleri ile kombine bir şekilde çalışarak oldukça serin bir oyun deneyimi sunuyor. Buna ek olarak bilgisayarın alt kısmında hava alması için de oldukça fazla boşluk bırakılmış. Ayrıca bu fan sistemini kullanıcılar dilediği gibi kontrol edebiliyor.

Tasarım

Yazının başında en az donanım kadar güzel bir tasarıma da sahip olduğunu söylediğim bilgisayarın, etrafı RGB ledler ile çevrilmiş. Ayrıca alt kısmında bir nevi kartala benzeyen hava boşlukları ile neresinden bakarsanız bakın gözlerinizi büyüleyecek bir işe imza atmış Gigabyte. Firmanın tasarım konusunda esinlendiği üç ana başlığı var bunlar sırasıyla Supercars, Fighther Jets ve Falcon

Rgb aydınlatmaya sahip olan klavyede ise mekanik bir klavye bizi karşılıyor.(Şahsen benim en sevdiğim switch olan Brown switch kullanılmış.)

 

Fiyatı konusunda henüz bir bilgimiz yok maalesef. Ama az takdir edersiniz ki, bu bilgisayara sahip olmak pek kolay değil. 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir