Çin’in önde gelen telefon devi Xiaomi dün gerçekleştirilen bir etkinlikte yeni modeli Mi Mix Alpha’yı duyurdu. Peki bu telefon neden bu kadar ön planda tutuldu bizlere neler sunuyor bunlara bakalım.

Xiaomi son dönemde çok söz edilecek bir model olan Mi Mix Alpha’yı tanıttı. Ekran iki yandan kıvrılarak cihazın arka tarafında buluşuyor. Ön, arka ve yan bölümlerde ayrı ayrı görev gerçekleştirmeye imkan sağlıyor. Ayrıca telefonda ekran kilidi ve ses için kullanılan tuşlar yok olmuş tamamen dokunmatik panelden kontrol edilebiliyor. Neredeyse %100 ekran kullanımına yaklaşan telefonda sadece 2.15mm çerçeve kalınlığı bulunuyor.

Özçekim kamerası bulunmayan Mi Mix Alpha, arkada bulunan ekran sayesinde sadece arka kamera modülü ile tüm normal ve özçekim modlarını kullanmaya olanak sağlıyor. Ekran konusunda büyük bir devrim yapan Xiaomi, Mi Mix Alpha’da 108 Megapiksellik bir kamera modülüne yer verdi. Samsung üretimi modül ISOCELL Bright serisinin HMX modeli. Son dönem kamara ve sensör teknolojilerinin tüm geliştirmelerine sahip. 108 Megapiksellik kameranın çözünürlüğü ise 12.032×9.024 piksel ve dosya boyutuda 40 MB tutuyor.

Tabii ki Mi Mix Alpha’da sadece 108 Megapiksellik kamera bulunmuyor. Kendisine farklı görevlerde eşlik edecek 20 Megapiksellik geniş açı kamerası ve bir de 12 Megapiksellik telefoto kamera bulunuyor. Batarya kısmı ise gayet yeterli 4.050 mAh. Kablolu şarjda 45W, kablosuz tarafa baktığımızda ise 30W gücünde hızlı şarjı destekliyor.

İşlemci kısmında Qualcomm’un en gözde işlemcisi 855+ kullanılmış bu sayede cihazda 5G desteğide mevcut. 12 GB RAM ve 512 GB’a kadar geniş bir hafıza desteği sunuyor. Bu kadar güzel özelliğin sonunda elbet bir fiyat olacak tabii. Xiaomi Mi Mix Alpha Çin’de 19.999 yuan. Dolar bazında ise 2800$’a tekabül ediyor. Türkiye fiyatı da vergisiz 16.000 TL civarında hesapladık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here