Ana SayfaOYUNPC OYUNGTA V Online İçin Uzun Bekleme Süreleri Tarihe Karışıyor!

GTA V Online İçin Uzun Bekleme Süreleri Tarihe Karışıyor!

Grand Theft Auto V, ya da bildiğimiz adı ile GTA V. Bu oyunun oyuncularına, oyundaki en sevmedikleri şeyi soracak olsaydık alacağımız cevap muhtemelen “Online Bekleme Süreleri” olurdu.

gta online bekleme suresi modartpc

Neyse ki bu olay tarihe karışıyor. Yeni çıkan GTA V güncellemesi ile GTA Online yükleme ekranı %70 hızlanmış durumda. En önemlisi ise bu güncellemenin neden oyunun çıkışından yıllar sonra geldiği.

Rockstar Durumu Nasıl Farketti?

tostercx isimli bir GitHub kullanıcısı bu sorunu kendi başına çözmeyi başardı. Üstelik bunu tamamen kendi başına yaptı. Rockstar’ın duruma hala el atmaması üzerine yaptığı düzeltmeyi GitHub üzerinden, bir mod olarak kullanıcılarla paylaştı. Bu gelişme Rockstar Games’in dikkatini çekmiş olacak ki t0st isimli geliştiriciye ulaştılar. Sorunun büyük oranda çözüldüğünü gören Rockstar Games, t0st isimli kullanıcıya 10 Bin Dolar ödül verdi.

Sorunun Kaynağı Neydi?

GTA V Online’ın geçiş ekranlarının bu kadar uzun sürmesinin sebebi, bu sırada oyunun sadece 1 işlemci Thread’i kullanmasıydı. Bu ise haliyle oyuna darboğaz yapıyordu ve nefret ettiğimiz uzun bekleme sürelerine sebebiyet veriyordu.

Ne Düşünüyoruz?

GTA V Online’ın oldukça uzun süren bekleme sürelerinin düzeltilmiş olması bizi her ne kadar mutlu etse de bir o kadar da üzdü. GTA Online piyasaya çıkalı yaklaşık 8 yıl oluyor, ve 8 yıldır da bu sorundan muzdarip. Nereye üzüleceğimizi şaşırdığımız kısım ise yapımında 1000’den fazla kişinin çalıştığı bir oyunun en büyük sıkıntısının, sadece tek bir kişi tarafından düzeltilebilmiş olması. Ya Rockstar bu sorunun üstüne düşmedi, ya da düzeltmeyi beceremedi. Sonuç her iki türlü de içler acısı. Oyuncuların oldukça güvendiği şirketin, 1 kişinin yaptığı işi 1000 kişi ile becerememiş olması da cabası.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular