Ana SayfaHABERİnternet/YazılımIntel 11. Nesil İşlemciler İçin VGA Sürücülerini Yayınlamayı Unuttu!

Intel 11. Nesil İşlemciler İçin VGA Sürücülerini Yayınlamayı Unuttu!

Geçtiğimiz hafta Intel, 11. Nesil Rocket Lake-S CPU ailesini piyasaya sürmüştü. Bunu hepimiz biliyoruz, ancak size bilmediğiniz şeyleri söylemek için buradayız. İşte size ilginç bir gerçek… Intel 11. Nesil Rocket Lake-S serisi işlemcilerin dahili grafik birimi olan Xe’nin sürücüsünü yayınlamayı unuttu!

İnceleme yapan bazı kaynaklar, entegre grafik biriminin performansının kötü olduğunu zaten belirtmişti, ancak editörler bu durumu tamamen beta sürücülere bağlayarak olayın üstüne düşmemişti. Fakat şu an işler değişti, 11. Nesil işlemciler piyasaya sürüleli tam 3 gün oldu, ve bahsi geçen bu sürücü çıkan haberlerden sonra bugün yayınlandı! Görünen o ki kullanıcıların Intel’i uyandırması gerekiyormuş…

intel 11 nesil vga suruculerini yayinlamayi unuttu modartpc

Sadece 1 saat öncesine kadar Intel’in resmi sitesinde sadece Performance Optimizer yazılımı mevcuttu. Ancak duruma uyanan Intel, bu sorunu hemen düzeltti. Fakat biz yayınlanan bu sürücünün sadece durumu kurtarmak için yayınlandığını düşünüyoruz. Tam performansı verecek olan sürücünün yayınlanması için bir kaç hafta geçmesi gerektiğinin kanaatindeyiz.

Ayrıca anakart üreticilerinin sitelerindeki sürücüleri de kontrol ettiğimiz zaman herhangi bir Z590 VGA Sürücüsü bulamadık. Karşımıza sadece 10. Nesil işlemciler için yayınlanan sürücüler çıktı.

Intel Xe Z590 Drivers modartpc


Intel’in yaptığı bu hata hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular