Intel 2018’de 10nm yongaların üretimine başlayacağını açıkladı. 320

Intel 10nm’lik yongalara adımını atmaya az kaldı. Geçte olsa bu yıl sonuna doğru üretime başlıyacak ve 10nm’lik yongalara sahip olabileceğiz.

 

Geçtiğimiz yıllarda intelden 10nm üretimine başlanması beklerken bazı üretim sürecindeki sorunlardan dolayı bu plan ertelenmişti. Bu yıl çıkan 14 nm teknolojisi ile gelen kaby lake, sky lake ve şuanki Coffe Lake platformu bu ertelenmenin bir ilgisi aslında

 

İntel’in CEO’su Brian Krzanich, yaptığı konuşmada yeni yongaların üretimine başlıyacağının müjdesini verdi. Yaptığı açıklamada yeni yonganın kod adı “Cannon Lake” olacağını, 10nm bandında ilk ürün olacağını açıkladı. Bu yeni mimariler ilk örneklerinin bu yıl sonuna kadar gönderimine başlayacağını belirtti. Kısa bir süre sonra İntelin bu yongaların test videolarını göreceğiz.

Cannon Lake’yi Masaüstü bilgisayarımızda 2018’in ortasında göreceğiz.

Malesef 10nm yongasına sahip olmak için uzun bir süreç var. elde edilen bilgilere göre Cannon Lake yongasının kullanıldığı mobil çözümlerin raflarındaki yerini gelecek sene’nin ortalarında alacak ve ilk önce dizüstü sistemlerde sunulacak.

 

10nm+ diyeceğimiz iyileştirilmiş mimarisi ise daha sonra dizüstü, masaüstü ve mobil segmentte İce Lake kod adı isimle karşımıza çıkacak. Ve son olarak İce Lake platformu önümüzdeki yılın sonlarına doğru duyurulmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Herkese Merhabalar arkadaşlar.:) ModArt PC web sitemize hoşgeldiniz. ''Teknolojiyi Görsellikle Buluşturanlar'' olarak adlandırdığımız siteyi 2016 yılında yayına açıtık. Yayıncılık hayatına malesefki biraz geç başlamış bulunuyoruz :) 2000'li yılların başından beri merak olarak başlayan bilgisayar elektronik bilim ve teknoloji tutkunluğum zamanla hem hobim hemde işim oldu. Bugüne kadar yüzlerce custom sıvı soğutmalı sistem ve hatta 10'larca özel üretim kasa tasarladım. Standart olarak çalıştığım firmalarda topladığım sistemler şuan belki 10.000 lerce kişiye ulaştı. Ve sonrasında gördüğünüz gibi artık benimde sosyal medya olayına atılıp daha çok kişiye hitap etme vaktimin geldiğini anladım. Kanalımızda Bilgisayar donanımları incelemeleri, Sistem önerileri ve incelemeleri, ''Abi Kardeş Muhabbet'' adı altında soru cevap günleri, bilgisayar üzerine ''REHBER'' videoları, yazılım ve programlar hakkında destekler dışında ''Oyun'' inceleme ve videoları yer alıyor. Ve hatta kendi tasarladığım özel modifiye ürünleri ve custom bilgisayar kasaları da mevcut..:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir