Intel, Kurumsal hataların bulunduğu İntel tabanlı Bilgisayarları düzeltmek için haftaya Patch geleceğini duyurdu! 0 650

Intel, Kurumsal hataların bulunduğu İntel tabanlı Bilgisayarları düzeltmek için haftaya Patch geleceğini duyurdu !

PC sağlayıcıları önümüzdeki hafta dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere bazı Intel tabanlı iş sistemlerinde bulunan ciddi bir güvenlik açığını giderecek ve bunları kesmeyi kolaylaştıran Patch’ler çıkarmaya başlayacak.

Intel, müşterilerine sistemlerini güvence altına almaya yönelik adımlar atmaya çağıran yeni bir uyarı yayınladı.

Yonga üreticisi, BT yöneticilerine ve kullanıcılarına, sahip oldukları bir makinenin güvenlik açığı olup olmadığını keşfetmesine yardımcı olan indirilebilir bir araç da piyasaya sürdü.

Buna ek olarak, Fujitsu, HP ve Lenovo gibi satıcılar, hangi ürünlerin etkilenip etkilenmediğini ve Patch’lerin ne zaman açılacağını listeledi.

Ürünler, Lenovo ThinkPad hattı ve HP EliteBook serisinin dizüstü bilgisayarlarını, sunucuları ve masaüstlerini içeriyor. Patch’lerin  bazıları haziran ayında gelecek.

Son sekiz yıldan beri Intel tabanlı firmware’de bulunan kurumsal yönetim özelliklerini kullanan bilgisayarlar bu hataya neden olacak.

Özellikle, güvenlik açığı Geçmişteki Intel Etkin Yönetim Teknolojisi, Intel Küçük İşletme Teknolojisi ve Intel Standart Yönetilebilirliklerinde bulunur.

Güvenlik açığı, ancak bu hatalar ortaya çıkarılan güvenlik şirketi Embedi’ye göre, bu özelliklerin etkinleştirilmesi durumunda istismar edilebilir.

Bu kurumsal özellikler, işletmelerin perakende satış sistemleri, dijital işaretler ve bilgisayarlar da dahil olmak üzere bağlı bilgisayarların büyük filolarını uzaktan yönetmelerine, izlemelerine ve onarmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Bununla birlikte, Intel’in donanım hatası, hacker’ın uzaktan yönetim teknolojilerini kullanan PC’leri ve cihazları devralmasına izin verebileceğini belirtti.

Intel, Mart ayında bir güvenlik ürün sağlayıcısı olan Embedi’deki bir araştırmacının güvenlik açığını öğrendi.

Embedi, cuma günü, Intel aygıt yazılımı hatasıyla ilgili daha teknik ayrıntılar yayınladı ve bir makinenin fare ve klavyesini uzaktan denetlemek ve hatta bilgisayarı açmak ya da kapatmak için kullanılabileceğini söyledi.

Embedi; “Yani, uzaktan yükleyebilir, herhangi bir programı hedef sisteme uygulayabilirsiniz” dedi.

Embedi; “Güvenlik açığı, makinenin kimlik doğrulama süreçlerini de atlatıyor, bu nedenle parola bilgisi gerekmiyor.”

Düzeltme eki kullanılabilir duruma gelene kadar Intel, kullanıcıları tehdide karşı geçici düzeltmeler uygulamak için öneriyor. Kullanıcılar ayrıca Intel’in müşteri desteğine başvurabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Windows 10 Kurulumu için UEFI USB’si Hazırlama 0 759

Yeni bir bilgisayar satın aldınız ya da yeni bir sistem topladınız. Bilgisayarınızda henüz yüklü bir Windows 10 işletim sisteminiz yok ve temiz bir kurulum yapmak istiyorsunuz. Fakat bunu nasıl yapmanız gerektiği konusunda hiç bir fikriniz yok ise şu anda doğru yerdesiniz.

Bilgisayarınıza ister kurulum DVD’si ile isterseniz USB sürücünüz ile temiz kurulum yapabilirsiniz. Orjinal bir Windows 10 işletim sistemi kurulum DVD’sine sahipseniz ya da Microsoft’un resmi sitesinden Windows 10 işletim sistemini .ISO olarak indirip DVD’ye yazdıysanız, DVD sürücüsüne yerleştirdiğiniz kurulum DVD’si ile temiz bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu rehberimizde sizlere Windows 10 işletim sistemini UEFI USB’si hazırlayarak nasıl kurulum yapacağınızı göstereceğim.

Rehberimize başlamadan önce bazı terimlerin ne anlama geldiğini bilmemiz gerekiyor. Sonuç olarak sizlere bu rehberi sunarken ne yaptığınızı bilmeniz konusunda yardımcı olmak istiyorum.

UEFI Nedir? 
UEFI’ nin tam açılımı “Unified Extensible Firmware Interface” yani Türkçesi “Birleşik Genişletilmiş Yazılım Arayüzü” dür. Eski tip BIOS’ların yerini alan yeni bir Firmware’dir. Yani donanım yazılımıdır. Yeni nesil sistemlerde BIOS yerine UEFI kullanılır.

Neden UEFI kurulumu yapmalıyız?
UEFI olarak kurulumunu gerçekleştirdiğimiz Windows işletim sistemli bir bilgisayarın açılış ve kapanış süreleri normal yolla yani UEFI kurulumu yapılmamış Windows işletim sistemli bir bilgisayardan daha hızlıdır. Bilgisayarınız hızlı boot edilerek sisteminizin hızlı açılmasını sağlar.

Fast Boot ne işe yarar?
Fast Boot bazı anakartlarda bulunan bir UEFI özelliğidir. Bilgisayarınızın hızlı boot edilmesini sağlayan bu özellik BIOS’tan açılarak bilgisayarınızın ilk açılma esnasında çıkan bilgisayar üreticisinin reklamını yaptığı isim, logo, amblem vb. görselleri kapatarak sisteminizin daha hızlı boot edilmesini sağlayan bir özelliktir.

UEFI USB’si oluşturdum, sistem kurulumunu gerçekleştirdim ama sistemim hızlı açılmıyor sebebi nedir?
Bu konuda bilinen bazı yanlışlar vardır. Mesela; Microsoft’un resmi sitesinden indirdiğiniz .iso uzantılı dosyayı FAT32 olarak biçimlendirilmemiş USB belleğe aktarıp kurulumu UEFI olarak gerçekleştirdiğinizi düşünüp aslında kurulumunu yaptığınız Windows UEFI olarak kurulmamış oluyor. Çünkü UEFI USB’sini oluşturmak için yardımcı bazı programlar kullanılıyor. Bunlardan en çok bilineni ve kullanımı kolay olan yazılımlardan birisi olan Rufus‘tur.

Rufus Nedir, Ne işe yarar?
Rufus, USB bellekler, hafıza kartları vb. gibi USB sürücüleri biçimlendirmeye ve önyüklemeli hale getirmeye yardımcı olan bir araçtır.
Özellikle şu yerlerde kullanışlı olabilir:

 • Önyüklemeli ISO’lardan (Windows, Linux, UEFI, vb.) USB yükleme medyası oluşturmanız gerektiğinde
 • İşletim sistemi yüklü olmayan bir sistemde çalışmanız gerektiğinde
 • DOS üzerinden BIOS ya da diğer firmware yüklemelerine ihtiyaç duyduğunuzda
 • Düşük seviyeli bir araç çalıştırmak istediğinizde

Rufus, küçük boyutuna rağmen ihtiyaç duyduğunuz herşeyi sağlayan bir yazılımdır.

Rufus İndir

Rufus ile UEFI Windows 10 kurulum USB’si nasıl oluştururum?
UEFI Windows 10 kurulumunu yapabilmeniz için gerekenler:

 • Yeni sürüm Windows 10 Pro işletim sistemini baz alacak olursak minimum 16GB bir USB belleğe ihtiyacınız var.
 • UEFI desteği olan bir bilgisayarınız olmalı.
 • Microsoft’un resmi sitesinden indirdiğiniz .ISO dosyasına ihtiyacınız var. Microsoft’un sitesinden indirme aracını indirerek ücretsiz olarak Windows 10 Pro’ya sahip olabilirsiniz.

  Windows 10 Pro İndir

Gerekli olan herşeyi hazırladıktan sonra Rufus yazılımını açıyoruz.

1. Adım:

Aşağıda gördüğünüz resimde yeşil çerçeveyle gösterilen alanda bilgisayarınıza taktığınız min. 16GB/+ USB belleğinizi Aygıt kısmından seçiyorsunuz.

2. Adım:
“Önyükleme seçimi”
yazan alana Microsoft’tan indirdiğimiz Windows 10 Pro işletim sisteminin .ISO dosyasını nereye indirdiyseniz oradan seçmeniz gerekiyor.

3. Adım:
“Disk Bölüm Düzeni”
yazan alanda iki tane seçenek yer almaktadır. Bunlardan birisi GPT diğeri de MBR‘dir. Yeni nesil BIOS ara birimine sahip bir bilgisayarınız varsa UEFI kurulumu yapacaksanız GPT‘yi seçmeniz gerekiyor. Eğer eski nesil BIOS ara birimine sahip bir sisteme UEFI kurulumu yapacaksanız MBR‘yi seçmeniz gerekiyor.

4. Adım: “Yeni Birim Etiketi” yazan alanda USB belleğinize bir isim verebilirsiniz. Mesela: Win10UEFI ardından “Dosya Sistemi” yazan alanın FAT32 olarak seçili olması gerekiyor. “Ayırma Birimi Boyutu” yazan alana hiç dokunmuyoruz. “Gelişmiş biçimlendirme seçeneklerini göster” e tıklayarak açılan alt menüden “Hızlı Biçimlendir” ile “Genişletilmiş Etiket ve Simge Dosyaları Oluştur” kutucukları işaretli bırakıyoruz ve ardından BAŞLAT düğmesine basıyoruz.

USB belleğinizi UEFI olarak kuruluma hazırladıktan sonra bilgisayarınızı USB bellekten Boot ederek kuruluma başlayabilirsiniz.

Önemli bir detaya da değinmek istiyorum; Windows 10 işletim sistemini “AHCI Mode” olarak BIOS‘tan ayarlamanız gerekiyor. IDE ya da başka opsiyon seçilmiş ise Windows’unuz düzgün açılmaz ve siyah ekranda kalır. O yüzden Windows’unuzu mutlaka AHCI Mode’ ta kurmalısınız. BIOS‘unuzdan bunu kontrol edebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda birden çok HDD veya SSD sürücüsü varsa ve bunları birleştirip RAID yaparsanız BIOS‘tan AHCI Mode yerine RAID Mode‘u seçerek de UEFI kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bilgisayarımı USB’den Boot edebilmek için hangi kısayol tuşlarını kullanmalıyım?
Bilgisayarınızın DEL tuşuna basarak BIOS‘a girişini sağladıktan sonra kendi BIOS‘unuzdan Boot sekmesine girip 1st. Boot Device olarak UEFI USB Belleğinizi seçmeniz gerekiyor. BIOS‘tan F10 yaparak kaydet ve yeniden başlat yaparak, sisteminizi UEFI USB bellekten boot etmiş olacaksınız. USB ile işiniz bittikten sonra tekrar BIOS‘a girip Boot sekmesinden 1st. Boot Device olarak seçtiğiniz UEFI USB bellek yerine Windows 10 işletim sisteminizi kurduğunuz HDD ya da SSD sürücünüzü seçip ardından F10 tuşuyla kaydet ve yeniden başlat yaparak sisteminizin düzgünce açılmasını sağlayacaksınız.

Marka ve Model Boot Menüsü Kısayol Tuşu BIOS’a Giriş Tuşu
Acer Aspire 5742G F12
Acer Aspire E1-521 F12
Acer Aspire 6935G F12 F2
Acer Aspire 5733Z F12
Asus GX501 Esc
Asus N56VZ Esc
ASUS N550JK Esc F2
Asus K53SD Esc F2
Asus X550LN-XO007D Esc F2
Asus X550VC F2
Asus X55C-SX039H Esc Del
Asus X550JX Esc
ASUS X550JX-XX099D F12 F2
Casper Nirvana TW8 F12 F2
Casper CN / CKY F12 F2
Casper CBL F7
Casper CND Esc
Chiligreen F2
Dell F12 F2
ECS H61H2-M2 F7 F2
Exper Ultranote Q5V-730 Esc F2
Exper M765S F2 F1
Fujitsu Lifebook AH531 F12 F2
Gigabyte G41MT-S2P F12
Grundig F11 F2
HP F10, Esc, F9
HP Pavilion g6-1070et F9
HP Pavilion g6 2302et Esc
HP Pavilion G6 F9 F10
HP 15-p211nt Esc F10
Lenovo G560 F12
Lenovo G500 Nova Tuşu
Lenovo Y70-70 Nova Tuşu
Lenovo Y50-70 F2
Lenovo Y510P F12 F2
Lenovo Z510 Nova Tuşu
Lenovo P580 F12
LG R480 F10
MSI F11 Del, F2
MSI B150M Bazooka F11 F2, Del
Monster F7 F2
Monster TULPAR T5 V4.1 F7 F2
Monster Abra A5 V7.1 F7 F2
Pegatron Anakart F11
Packardbell F2
Samsung F10, Esc, F9 F2
Samsung R522 F9
Sony Vaio Assist Tuşu
Sony Vaio VGN-NS11/S F11 F2
Toshiba Satellite L650 F12 F2
Toshiba Satellite L855-16X F12 F2
Toshiba P855 33N F12 F2
Toshiba F12 F2
Vaio VPCF117FX F12

 

WhatsApp’a yeni bir Snapchat Özelliği Geliyor 0 585

WhatsApp’a Hikaye ve Yer Seçeneği geliyor!

WhatsApp’a yeni bir Snapchat Özelliği Geliyor en popüler olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platformuna bir özellik daha geliyor.
WhatsApp’a geçen günler de en çok beklenen “gönderilen mesajları silme” özelliğini geçtiğimiz günler de kullanıma sunan WP Uygulamasına yeni bir güncellemesi ile gündemde.

WP, güncellemelerini hiç bitirmeden kullanıcılarına yine güzel bir özellik daha katıyor güncellemeleri arasına.

Peki bu özelliğin tam olarak hangi SnapChat özelliği olduğunu öğrenmek için uygulamanızı güncellemek zorundasınız.

Aslında, aşağıda gösterildiği gibi, WP’ye iki yeni dinamik çıkartma ( Android’de mevcut fakat iOS için henüz güncelleme paylaşılmadı) beklemek zorundasınız..

Bu özellik SnapChat’ın “Hikayelerim” özelliğini yeni güncellemesiyle uygulamasına katan WhatsApp, bu platforma entegre ettikten sonra başka bir özellikleri getirmeyi de hedefine koyuyor.
WABetaInfo’nun haberine göre WhatsApp’a saat etiketine benzer özellikler de, bir de lokasyon etiketi geliyor.

Yani bu lokasyon etiketi sizlerin nere de veya hangi il’de olduğunuzu paylaşımlarınızın altın da görüntüleme özelliğini de mevcut uygulamasına güncelleme ile katacağını açıklamış bulunmak’ta.

Ve bu saat , lokasyon etiketi sizlerin telefonlarınız da eklentiler kısmın da bulabileceksiniz.
Bu lokasyon ve saat etiketin de resimler üzerine bulunduğunuz konum ve saatinizi resimleriniz veya güzel anılarınızını paylaşmanızı sağlıyor.

Bu lokasyon etiketi iki renk seçeneği bulunuyor beyaz ve siyah renk seçenekleri dir.
Şüphesiz WP, gelecekte başka çıkartmalar ekleyecek (örneğin bir sıcaklık etiketi) ve sizlere şu açıklamayı da sunalım.
WP, durum özelliğini geliştirdiğini WABetaInfo’ya açıklamış bulunmak ta.

– Sohbette gönderilen resim ve videolara da çıkartmalar koyabilirsiniz.
Bu özellik halen geliştirilmekte olduğundan uygulamayı güncellemez iseniz bu özelliği kullanamazsınız veya göremezsiniz.
WP’nin gelecek’te bu özellikleri Android ve iOS için kullanıma sunması için beklemek zorundasınız.

Bu uygulamanın yani WhatsApp’ın bir özelliği hakkın da kullanıcılar çok rahatsız açıklaması yapılmış’tı.
Bu konu üzerine WhatsApp sesli kaydetme özelliğini kullanıcıları için düzelttiğini açıkladı.

WP’de kullanıcı arayüzünü güncelleyerek ve artık mikrofon düğmesini basılı tutmadan sohbette gezinebileceğinizi ve o anki durumlarınızı paylaşabileceğinizi söylemek isteriz.

Bazı özelliklerin de düzeltileceğini söyleyen WP umarım kullanıcılarına daha çok ses verir de yeni bir uygulama çıkmadan tahtın’dan olmaz.

Haberimizin detayları bu kadardır.
Sizin de WP’nin bir özelliği hakkın da sorununuz var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

Vega GPU’lar İçin AMD’nin Radeon Pro Yazılım Güncellemesi 0 1678

Vega GPU’lar İçin AMD’nin Radeon Pro Yazılım Güncellemesi

Amd’nin yeni ve en güçlü ekran kartları için Radeon Pro Software’nin yeni bir sürümü hazırlanıyor.  Vega tabanlı Radeon Professional Graphics için, Crimson ReLive Edition pek bir işe yaramıyor. İş amaçlı kullanıcılar ve oyuncular için destek ve bir takım yeni özellikleri beraberinde getiren bu yeni güncelleme, bakalım neler sunuyor.

 

Amd bu yılın başlarında kullanıcılara açık kaynaklı ve ücretsiz bir Render platformu olan  Radeon ProRender Teknolojisini tanıtmıştı. Yeni Radeon Pro Software, 3DS Max, Maya ve Blender için eklentiler de dahil olmak üzere en popüler 3D içerik oluşturma araçlarından dördüncüsü olan Radeon ProRender teknolojisini bu yazılım ile birlikte kullanıcılara sunuyor. Ayrıca yeni sürücü ProRender teknolojisini Solidworks’e getiren ve fiziksel olarak modelleri oyunlara ve VR deneyimlerine aktarabilmek için uygulamalarınızı Unreal Engine’e aktarmanızı sağlayan bir eklenti de içeriyor.

 

Yeni yazılımın getirdiği özellikler say say bitmiyor. Bir nevi güvenlik yazılımı olan Radeon Pro Security de bu yazılıma eklenmiş. Bu yazılım sadece donanım onaylı uygulamaların bilgisayarınıza yüklenmesini sağlıyor. Yani yetkisiz 3. parti yazılımların önüne geçmeye çalışıyor Amd. Ayrıca bu güvenliğini Microsoft’un Device Guard teknolojisi ile eşleştiriyor. Yeni sürücü ayrıca, Rx Vega kartlarda HDR görüntü desteği sunuyor.

 

Radeon Pro ReLive, eğitim ve sunum materyalleri oluşturmak için Windows ortamında yaptıklarınızı kaydetmenizi sağlıyor. ReLive’ın profesyonel versiyonu, geçen hafta Radeon Software Crimson ReLive’a tanıtılan 100Mbps maksimum bit hızı, web kamerası şeffaflığı teknolojisi, geliştirilmiş ses denetleyicisi ve yakalama bildirimleri yükseltmeleri de dahil olmak üzere oyuncular için Radeon Software Crimson ReLive ile aynı özelliklerin çoğunu bu yazılımla da sunuyor.

 

AMD’nin Radeon Pro Yazılımının en yeni sürümü, oyun geliştiricilerin tasarımlarını test etmelerini kolaylaştırıyor. Ayrıca  üç adede kadar farklı sürücü yazılımını kurmanıza  ve aralarında anında geçiş yapmanıza izin veriyor. Radeon Pro Yazılımına ek olarak Radeon Software paketinin iki versiyonunu kurabilir ve aralarında bilgisayarınızı yeniden başlatmadan geçiş yapabilirsiniz. Bu, geliştiricilerin kendi oyun yazılımlarını özel bir oyun makinesine taşımadan test etmelerini sağlıyor.

 

Yazılımın ne zaman yayınlanacağına dair kesin bir bilgi yok. Fakat Rx vega kartlar 14 ağustosta piyasadaki yerini alıyor. Bu yazılımında çok geçmeden yayınlanması bekleniyor.

Stephen Hawking’den kritik uyarı; Yanıt vermeyin ! 0 650

Ünlü bilim adamı Stephen Hawking, Gliese 832c isimli gezegenden yanıt gelirse “Yanıt vermeyin !” diyerek uyarıda bulundu.

Çoğumuzun bildiği bilim adamı Prof. Dr Stephen Hawking Gliese 823c gezegeni hakkında bahsederken; bir gün bu gezegende bazı sinyaller alabiliriz. Yanıt vermeyin diyerek korkutucu bi açıklamada bulundu. Hawking; Böyle bir durumda dünyanın yanıt vermesinin çok akıllıca olmayacağını belirtti.

Hawking, daha gelişmiş ve farklı güçlerle tanışmayı isteyen Amerikan yerlilerin batı medeniyet ile karşılaşmasını kıyaslıyarak ” sonucun iyi olmayacağı” yorumunda bulundu.

“BARIŞCIL OLMAZ”

Hawking, Uzayda seyahat edecek kadar gelişmiş bir uygarlığın Dünyayı keşif etmesi ve gelmesinin “barışçıl” olmayacağının altını çizerek söylüyor..

Hawking, geçtiğimiz aylarda katıldığı bir konferansta, önümüzdeki 10 yıl içinde marsa gidilmesinin, 30 yıl içinde de Dünyanın uydusu  Ay’a uzay üssü kurulacağını belirtti.

Steam İndirimlerinden Almaya Değer Oyunlar #4 0 1664

Steam İndirimlerinden Almaya Değer Oyunlar #4

Merhaba sevgili Modart pc takipçileri. Steam Serimizin 4. bölümünde yine sizler için bütçe dostu ve farklı türlerden oyunları listeledik. Umarım beğenirsiniz. :)

Layers of Fear

Bu zamana kadar hiç korku oyunu paylaşmamıştık. Korku oyunlarından şahsen ben hiç haz etmem. Fakat Layers Of Fear korku oyunlarına farklı bir boyut getiriyor. Hem sanattan hoşlanıyorsanız, hem de oyunun size sunduğu bulmacaları çözmeye çalışırken, girdiğiniz her kapıda farklı bir yolda olduğunuz gerçeği de sizi oyunu tekrar tekrar oynamaya sevk edecek. Oyunu şuanda steam üzerinden %75 indirimle 7.75 TL den satın alabilirsiniz. Ayrıca Masterpiece edition sürümünü de 9 TL gibi bir fiyattan satın almak mümkün.

İlaveten türkçe dil desteğinin bulunduğunu da eklemek isterim. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Oyun Hakkında

Tuval önünde kendi kendine şekillenirken, sen içkinden bir yudum daha al. Köşede loş bir ışık titreşiyor. Sayısız sanat eseri yarattın ama bunun gibi olanını asla. Neden daha önce yapmadın ki? Geriye dönüp baktığında her şey o kadar da açık görünüyor ki. Arkadaşların, eleştirmenler, iş ortakların… Yakında hepsi görecek. Ama hala eksik bir şeyler var…

Korku dolu gözlerle yukarı bakıyorsun. Bu melodi… Bu piyano sesi miydi? Sanki o çalıyor gibiydi… Ama bu imkansız. O gitti. Hepsi gitti.
Odaklanman gerek. Bu aşamaya gelmen ne kadar sürdü? Çok uzun ama artık önemli değil. Artık hiçbir şey dikkatini dağıtamaz. Neredeyse bitti. Hissedebilirsin. Senin Başyapıtın.

Gerçek bir korku şaheseri tuvale aktarılırken yardım etmeye cesaretin var mı? Layers of Fear ağırlıklı olarak hikayeye ve keşfe dayanan, birinci şahıs bir psikodelik korku oyunu. Çılgın bir ressamın zihninin derinliklerine dalıp, sürekli değişen bu muazzam Viktorya dönemi malikanesinde gezinirken deliliğinin sırlarını da ortaya çıkart. Ressamı saran sanrı, korku ve dehşetin perdesini aralarken, onun uzun süredir bitirmek için yanıp tutuştuğu başyapıtı tamamla.

Peki bize neler sunuyor ?


• Psikodelik korku – Kameranın her dönüşüyle ortam görünümünün tamamen değişmesi, cinnet hissi yaratıyor.
• Viktorya dönemi atmosferi – 19. yüzyılın başyapıtı olan tablolardan, mimari ve dekoratif ögelerden ilham alan bir oyun dünyasını keşfet.
• Özgün ve klasik sanat – Çok sayıda özgün sanat ve müzik eseri hikayeyi ve ortamı ete kemiğe büründürüyor.
• Hikaye odaklı keşif – Ressamın karanlık ve trajik geçmişine ait ayrıntıları yalnızca etrafı keşfederek ortaya çıkarabilirsin.

Batman: Arkham Knight

Batman’i seven olduğu kadar sevmeyeni de vardır elbet. Fakat sevseniz de sevmeseniz de, oyunda Batman gibi bir karakter ile Gotham şehrini yok etmek isteyen art niyetli insanların önüne geçmek, oldukça keyifli. Mevzu basit, görev yap, kendini geliştir. Oyun şuanda steam üzerinden %60 indirim ile 23,60 TL den satın alınabiliyor, ayrıca Premium Edition sürümü ise yine %60 indirim ile 35,60 TL den erişilebilir durumda. Oyuna şuradan erişebilirsiniz.

İlaveten Steam de DC oyunlarının hepsinde indirimler mevcut. Batman serisinin bütün oyunları gayet makul fiyatlarla satılıyor. Serinin son oyunu olduğu için ben bunu yazmayı tercih ettim. DC oyunlarının büyük indirimlerine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu Oyun Hakkında

Batman ™: Arkham Knight ödül kazanan Arkham üçlemesini Rocksteady Stüdyolarından destansı bir sonuca getiriyor. Yeni nesil platformlar için geliştirilen Batman: Arkham Knight, Rocksteady’nin Batmobile’in benzersiz tasarlanmış versiyonunu tanıttı. Arkham serisinin alkışlanarak oynatılan oyunu ile birlikte bu efsanevi aracın ilavesi, oyunculara sokaklarda gözyaşı döktüğü ve Gotham City’in bütün siluetinde uçmak için oyunculara nihai ve eksiksiz deneyimi sunuyor. Bu finalde, Batman, Gotham’ın süper suçlularını birleştirip Batman’ı sonsuza dek yok etmek için, korumak için ant içtiği şehre karşı nihai tehditle karşı karşıya.

Peki bize neler sunuyor ?

 • Be The Batman” – Dark Knight’ın Rocksteady’nin Arkham üçlemesinin son bölümüne girmesiyle birlikte tam Batman deneyimini yaşa. Oyuncular, Batmobile’in tanıtımı, FreeFlow Combat, adli tıp ve navigasyon gibi imza özelliklerinin geliştirilmesiyle daha önce hiç olmadığı gibi Dünyanın En Büyük Dedektifi olacaklar.
 • Batmobile’i Tanıyalım – Batmobile, tamamen görsel bir görünüm ve tam donanımlı üst düzey teknoloji araçlarıyla tamamen yeni ve orijinal bir tasarımla canlanıyor. Oyun dünyasında tamamen sürülebilir olması ve yüksek hızlı takip modundan askeri sınıf savaş moduna geçebilmesi için tasarlanan bu efsanevi araç, oyunun tasarımının kalbinde oturuyor ve oyuncuların Gotham’ da inanılmaz hızlarda sokakları ağlatmaya imkan sağlıyor. Bu ikonik araç Batman’ın her açıdan yeteneklerini artırıyor; navigasyon ve adli tıptan savaş ve bulmacayı çözerek gerçek ve kesintisiz bir insan ve makine birliği duygusu yaratıyor.
 • Batman: Arkham Knight, Gotham Şehrine tümüyle savaş getiriyor. Batman: Arkham Şehrindeki mahkûmlara karşı yıkıcı komploya tırmanan Batman: Arkham Asylum’un çarpıtılmış çatışmaları, Gotham’ın geleceği için nihai gösterilerle doruğa ulaşıyor. Scarecrow’un merhametinde, Batman dünyasında tamamen yeni ve özgün bir karakter olan Arkham Knight’ın yanı sıra Harley Quinn, Penguin, Two, Face ve Riddler. Gibi kötüler ile karşılaşın.
 • Gotham City’in tamamını keşfedin – Oyuncular ilk kez Gotham şehrini tümüyle açık ve ücretsiz bir oyun dünyasında keşfedebilme şansına sahipler. Batman: Arkham Şehri’nin beş katından daha fazlası, Gotham City, Arkham oyunlarının bilinen ayrıntılarıyla aynı düzeyde, elle hazırlanmış bir dikkatle hayata geçirildi.
 • Yan Misyonlar – Oyuncular Gotham sokaklarında patlayan karışıklıklara kendilerini tamamen sokabilirler. Oyunculara bireysel kötücüllere odaklanma veya onları kökten sökme veya yüksek profilli suçlu beyniyle karşılaşmalar da garanti altına alınmıştır.
 • Yeni Savaş ve Gadget Özellikleri – Oyuncular, daha önce hiç olmadığı kadar çok dövüş hareketleri ve yüksek teknolojiye sahip araçlar kullanabilir. Batan’ın kullanım bandı bir kez daha adli tıp araştırması, gizli intruzyon alanını genişleten yeni aygıtların tümünü içerecek şekilde Batman’ın Bataran’a batarangs, grapnel gun ya da line launcher mid-glide gibi gadget’ları yerleştirmesine olanak tanıyan yeni “gadget’lar” yeteneği. Ve dövüş becerileri.

NBA 2K17

Uzun uzun anlatacak pek bir şey yok. Basketbol oyunu işte :) Oyunu şuan Steam üzerinden %75 indirim ile 49,75 TL den satın alabilirsiniz.

Bu Oyun Hakkında

NBA 2K16’nın rekor kıran lansmanının ardından NBA 2K serisi, NBA 2K17 ile en gerçekçi spor video oyunu olma iddiasını desteklemeye devam ediyor. “Tüm spor video oyunlarının onun gibi olmak istediği” (GamesRadar) bu seride NBA 2K17, oyunu yeni seviyelere taşıyacak ve video oyunu ve gerçeklik arasındaki çizgiyi belirsizleştirmeye devam edecek.

theHunter: Call of the Wild

theHunter: Call of the Wild™ Gerçekten vaktinizi çok güzel geçirebileceğiniz bir oyun, hele ki avcılıktan hoşlanıyorsanız tadından yenmez. Oyun şuan %33 indirim ile 32,83 TL den satılıyor. Pek bir indirim yok, ama çok yeni bir oyun olduğunu varsaydığımız zaman, hem de sunduğu keyifli oynanış ile kesinlikle parasını hak eden türden bir oyun. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Oyun Hakkında

theHunter: Call of the Wild, şimdiye kadar yaratılan en sürükleyici av deneyimini sunar. Görkemli geyik ve büyüleyici bizondan sayısız kuşa, yaratıklara ve vahşi doğanın böceklerine kadar yaşam dolu güzel ve açık bir dünyaya adım atın. Bu 130 kilometrekare büyüklüğündeki dünya, Avalanche Studios’un on yılı aşkın aksiyon oyunu geliştirme deneyimi üzerinde yükselen ödüllü teknolojisi Apex kullanılarak yaratıldı. Zengin tek oyuncu tecrübesine ek olarak theHunter: Call of the Wild, 8 oyuncuya karar – iş birliği veya rekabet modunda – oynanabilecek benzersiz çok oyunculu seçenekler sunuyor. Mükemmel av deneyimlerinizi paylaşın, böbürlenin!

Peki bize neler sunuyor ?

Yeni Nesil Avcılık Deneyimi.

 • theHunter: Call of the Wild, şimdiye kadar yaratılan en sürükleyici av deneyimini sunar. Görkemli geyik ve büyüleyici bizondan sayısız kuşa, yaratıklara ve vahşi doğanın böceklerine kadar yaşam dolu güzel ve açık bir dünyaya adım atın.
 • Karmaşık hayvan davranışlarını, dinamik hava olaylarını, tam gece ve gündüz döngülerini, atış simülasyonunu, son derece gerçekçi akustiği, çok yönlü bir rüzgâr sistemi tarafından taşınan kokuları ve daha fazlasını deneyimleyin. Tüm sistemler yoğunluğu arttırmak ve avcı rolünü size daha iyi hissettirmek için birlikte çalışır.

Muazzam Açık Dünyayı Keşfedin.

 • Sulak alanlar ve yoğun ormanlardan yemyeşil vadilere ve açık tarlalara kadar değişen yaklaşık 128 kilometrekarelik araziyi keşfedin. theHunter: Call of the Wild’ın geniş dünyası, ayrı ve farklı av rezervlerine ayrılmış, her biri sürprizlerle ve unutulmaz anlarla dolu.
 • Bulunduğunuz yerdeki görevleri ve zorlukları kabul edin veya alışılmışın dışına çıkın. Gözetleme yerlerini, av kulelerini ve karakolları keşfedin. Bütün bunlar, büyük açık dünyada sizin hızla ve zahmetsizce hareket etmenizi sağlar.

Yapımda On Yıl.

 • theHunter: Call of the Wild, 6 milyondan fazla kayıtlı oyuncusu ve 7 yıldır devam eden faaliyetiyle Expansive World’ün göze çarpan avcılık oyunu olan theHunter’ın gelişmiş versiyonudur.
 • Avalanche Studios ve Expansive Worlds, yeni nesil oyunculara avcılığı getiriyor. theHunter: Call of the Wild, on yıl boyunca aksiyon oyunları geliştiren ödüllü bir teknoloji olan Apex – Avalanche Open World Engine kullanılarak geliştirilmiştir.

Avcı Olun. Avı Tasarlayın.

 • Bir dizi tüfek, tabanca ve yay satın alıp teçhiz edin. Bunları dürbünler ve farklı mühimmat türleri ile kişiselleştirin. Favorilerinizi bulun ve ustalaşın. Çeşitli yetenek ve donanımların kilidini açarak karakterinizi geliştirin. Hayvanları çeken ürünlerin ve kokuların nasıl kullanılacağını öğrenin; ancak her şeyden önce avınızı inceleyin: Hayvanların davranışlarına, özelliklerine ve hareket biçimlerine iyice dikkat edin.
 • Avlanmada yeni misiniz? Sorun değil. İster ümit vaat eden bir acemi isterse bu işin gediklisi bir eski kurt olun, akıllı sistemler avlanmada maksimum faydayı sağlamak için size yardımcı olacaktır.

Av Deneyimlerinizi Paylaşın. Avınızla Böbürlenin.

 • Zengin tek oyuncu deneyimine ek olarak theHunter: Call of the Wild benzersiz çok oyunculu seçenekler sunuyor. 8 kişiye kadar arkadaşlardan (ya da tamamıyla yabancı kişilerden) oluşan bir grupla iş birliği veya rekabet halinde oyuna katılın. Oyun içi görevlerin ve etkinliklerin tadını çıkarın. Avcılık, arkadaşlarla paylaşıldığında daha tatmin edici ve heyecan vericidir. Deneyimlerinizi paylaşın, avınızla böbürlenin.
 • theHunter, oyuncu topluluğu ile birlikte kendini vadeden bir seri. theHunter mirasına bağlı kalarak yaratılan theHunter: Call of the Wild’ın daha iyiye doğru evrimi de yine oyuncularının derin bilgisi ve rakipsiz bağlılığı sayesinde olacak. Hep birlikte bunu daha da zengin bir deneyim haline getireceğiz.

Şimdilik bu kadar. Umarım oyunları beğenirsiniz. :)