Ana SayfaDONANIMPC BİLEŞENLERİIntel Rocket Lake-S İşlemcilerinin Çıkış Tarihini Duyurdu!

Intel Rocket Lake-S İşlemcilerinin Çıkış Tarihini Duyurdu!

Geçtiğimiz saatler içerisinde Almanya kökenli HardwareLuxx sitesi yeni bir haber yayınladı. Haberede Alman perakendeci Mindfactory‘nin 11. Nesil Intel işlemcilerini piyasaya sürülme tarihinden erken satmaya başladıkları belirtiliyordu. Yaşanan bu olaydan sonra, Intel’in kafası bir hayli karışmış gibi gözüküyor. Ambargo kurallarını çiğneyen perakende şirketini inceleyen Intel, yaşanan bu durumda perakendecinin doğrudan suçlu olup olmadığı kanısına varmakta hala bir adım atabilmiş değil. Ancak Intel, ambargo anlaşmalarını ne kadar ciddiye aldıklarını hatırlatarak olay hakkında sessiz kalmayı seçti.

Ambargo anlaşmalarımızı oldukça ciddiye alıyoruz. Henüz piyasaya sürülmemiş ürünlerimizi satan bir mağazanın olduğunun farkındayız, ve bu durumu yakından takip ediyoruz.

Mağazaların yaptığı belli başlı hareketlere yorum yapacak değiliz. Politikamızın bir parçası olarak gizli tutulan görüşmelerimiz, ortaklarımızla devam etmektedir. Ambargo anlaşmalarımızı ciddiye alıyor ve en uygun şekilde takip ediyoruz.

-HardwareLuxx’a Konuşan Intel Sözcüsü

Intel Rocket Lake-S İşlemcilerinin Erken Satış Olayı Nasıl Gelişti?

Geçtiğimiz Cuma günü Mindfactory i7-11700K adlı işlemciyi satışa sundu. Lakin böyle bir işlemci Intel tarafından henüz duyurulmamıştı. Hatta gerçekleştirdikleri lansmanda sadece i9-11900K‘nın performansını göstermişlerdi. Ancak bahsi geçen CPU’nun benchmark skorları internette çoktan cirit atmaya başlamıştı bile! Uzun lafın kısası, Mindfactory henüz resmi olarak duyurulmamış olan bir işlemcinin satışını gerçekleştirmeye başlamıştı. Sızan benchmark skorlarına dayanarak kendisini Intel’e karşı savunan satıcı, paçayı kurtarmış gibi görünüyor. Ancak Intel’in kapalı kapılar ardında devam etmekte olan görüşmelerinin sonucunda ne olacağı hala merak konusu.

Intel Doğruladı!

Aynı zamanda HardwareLuxx sitesine konuşan Intel sözcüsü, Rocket Lake-S serisi işlemcilerin 30 Mart’ta piyasaya sürüleceğini doğruladı!

11. nesil işlemcileri kapsayan satış ambargomuz 30 Mart’ta sona erecek.

-HardwareLuxx’a Konuşan Intel Sözcüsü

Intel Rocket Lake-S Serisi İşlemcilerin Teknik Özellikleri/Detayları

rocket lake s serisi ozellikleri modartpc

rocket lake s serisi ozellikler modartpc

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular