Jaguar’ın “Anti-Teslası” Elektrikli SUV I-Pace’e Türkiye’de Büyük İlgi Gördü 0 534

Jaguar’ın “Anti-Teslası” Elektrikli SUV I-Pace’e Türkiye’de Büyük İlgi Gördü

Türkiye fiyatı 400.000TL’den başlayan Jaguar’ın yeni SUV elektrikli modeli bir gecede Türkiye’de 30 dan fazla sipariş aldı. Avustralya’da tanıtılan Jaguar’ın “anti-tesla” olarak da tanımlayabileceğimiz Tesla için rakip elektrikli SUV modeli I-Pace dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir ilgi görüyor. Bir gecede tam 30 adet ön sipariş aldı. Ülkemizde 1 Mart itibari ile ön ödemeli olarak 2000 euro ile ön siparişe açılan model için Jaguar Türkiye Genel Müdürü Simay Alsan “Türkiye deki tepkiler çok iyi ve ilgi çok fazla. İlk üretimden Türkiye için ayrılan araçların hepsini sattık. Türkiye de fiyatı 88 bin Euro dan (410 bin TL) başlayacak Jaguar I-Pace yi temmuz itibarıyla müşterilerimize teslim edeceğiz. En üst donanımla versiyonun fiyatı ise 100 bin Euro olacak. Ama başlangıç paketi bile oldukça dolu ve güzel” dedi.

Şarj

Simay Aslan “Menzili, performansı, iç hacmi ve tasarımıyla Jaguar I-Pace Türk kullanıcılarının bütün beklentilerini karşılayarak elektrikli araç talebini önemli ölçüde artıracak. Şarj altyapısı için kendi tesislerimizde ciddi bir yatırım yapıyoruz. Ayrıca araç için ön sipariş verenlere home charger ı (ev için hızlı şarj) hediye edeceğiz“. Araç içerdiği hızlı şarj teknolojisi ile 45 dakikada %80 sınırına hızlı bir biçimde ulaşılbilmekte ve %80 ile tam 500km’ye yakın bir menzile sahip olduğu belirtiliyor. Jaguar -40°C’den 40°C’ye kadar çalışabilen araç her türlü iklim şartlarında 1.5milyon mil sürüş ve 11 bin saatlik donanım simülasyonu ile teknolojik, dünya standartlarında bir SUV üretmeyi başardı. Firma yetkilileri uzun zamandır “bu an için vakit saymaktaydı”.

Tabi ki telefonlarda olduğu gibi araçlarda da batarya ömrünün azalmasına sebebiyet veren etmenler olacaktır. Şehir içi kullanım, sürekli tam şarj zamanla bataryayı yıpratabilir. Bu nedenden dolayı Tesla da Jaguar da araçlarının %80’e kadar şarj edilmesini önermektedir. Böylece yıpranma payı daha da azalır. Bu ipucuyu telefonlarınızda da kullanabilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir