Geçtiğimiz haftalarda Volvo Trucks Kuzey Amerika’da satışa çıkacak yeni Volvo VNL serisini tanıttı. Yeni VNL serisi tasarlanırken 2 binden fazla sürücünün görüşleri dikkate alınarak yapıldı.

VNL serisi, sürücüyü konforlu bir şekilde kontrol altına almak ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için optimize edilmiş yeniden tasarlanmış çalışma ve yaşam alanları sunuyor. Koltuk ergonomik olarak optimize edilmiş; ön panel ve direksiyon simidi, sürücünün dikkatini dağıtmadan etkili bir şekilde kontrol ve bilgi sağlıyor. Yeniden tasarlanan VNL çekiciler, sürücüleri yoldayken kendilerini evlerinde hissettiriyor.

Yataktaki kontrol paneli kapıları kilitlemek, ranza sıcaklığını ayarlamak, ses seviyelerini ayarlamak ve tüm güneşliği aynı anda kapatmak için kullanılabilir. Bitişik masa yemek veya dizüstü bilgisayar kullanımı için duvardan dönerek açılıyor.

İç kısımda, birinci sınıf işçilik ve daha yumuşak LED aydınlatma, üst ranza için elektrik prizleri, kolayca erişilebilen kontroller, akıllı depolama dizileri, daha büyük buzdolabı, çıkarılabilir zemin paspasları gibi yenilikçi detaylar mevcut. Sıcak, temiz ve sakinleştirici bir ortam yaratmak için her ayrıntı özenle tasarlanmış.

Yeni ve geliştirilmiş gösterge grubunun merkezinde, geliştirilmiş grafiklere sahip beş inçlik bir sürücü ekranı bulunuyor, önemli çalışma parametreleri sağlamak için direksiyona monte kontrollerle çalışmakta, ayrıca yol bilgilerine, performans verilerine ve geniş araç yelpazesine erişim sağlanmakta.

Yeni bilgi-eğlence sistemi her VNL’de isteğe bağlı olup, 7 inçlik renkli dokunmatik ekrana ve entegre kaliteli bir ses sistemine sahip. Sürücüler ayrıca navigasyon araçlarını ve çok çeşitli üçüncü parti uygulamaları kullanmaya olanak sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here