Ana SayfaOYUNPC OYUNLeague of Legends Eski Günlerine Geri mi Döndü?

League of Legends Eski Günlerine Geri mi Döndü?

E-Spor dünyasının en çok ilgi gören oyunlarından biri olan League of Legends, eski günlerine geri mi dönüyor? Bir çok gamerın favori oyunlarından biri olan Fortnite, maalesef League of Legends gibi güzel günler geçiremiyor.

Uzun bir süredir hem oynanış hemde izleyici anlamında düşüş yaşadığı söylenen MOBA tarzı oyun, önceden Twitch’in kralı ünvanı ile anılan Fortnite oyununun tahtını kaptı.

The Esports Observer tarafından paylaşılan raporlara göre 1 Ocak ve 30 Haziran tarihleri arasında Twitch izleyicileri binlerce bölümden oluşan 512.3 milyon saat süren League of Legends içerikleriniz izlediler. Bu izlenme saati geçtiğimiz senenin aynı dönemlerinde 435.2 milyon saat olarak açıklanmıştı. Peki bu yüzde 17.77’lik artışın Fortnite cephesine zararı ne oldu?

2019 yılının ilk 6 ayında düşüşe geçen Fortnite, 2018 yılı aynı döneminde 531.1 milyon saat izlenirken, 2019 yılı istatistiklerine baktığımızda ise 465 milyon saatlik izlenme verisine sahip. Bu da %12.44’lük bir düşüşe tekabül ediyor.

Son olarak Riot Games, Tfue ve Overwatch League markalarını geride bırakarak bu sene ciddi bir yükselişe geçmiş durumda.

Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular