Ana SayfaMOBİLCEP TELEFONLARILG Telefon Üretmeyi Bıraktı! Bir Zamanlar Vezirdi Şimdi Rezil!

LG Telefon Üretmeyi Bıraktı! Bir Zamanlar Vezirdi Şimdi Rezil!

LG, bildiğiniz gibi son birkaç yıldır telefon piyasasında hep zarar ediyordu. Bu sebeple geçtiğimiz günlerde telefon sektörünü tamamen bıraktığını duyurdu. 2013 yılında G2 ile birlikte çok büyük bir başarı yakalayan LG, ne oldu da bu hâle geldi?

LG Telefonların Sorunları & Geçmişi

G2 ile güzel bir başarı yakalayan LG, G3, G4 ve G5 ile birçok sorun yaşadı. G3’te ısınma sorunu vardı. Bu sebeple hem hayalet ekran, hem de kasada çatlaklar meydana geliyordu. G4‘te işlemci sebebiyle anakart yanıyor, ve hayalet ekran oluşuyordu. Doğru gelişimleri yanlış zamanda yaparsanız yanlış olur! G5 ile modüler tasarıma geçiş yapan şirket için kabus bitmedi. Eski sorunlar yeni telefonda da devam edince kullanıcılar artık markayı tercih etmemeye başladı. Çünkü hayalet ekran sorunu devam ediyordu.

lg g5 modartpc

 

Modüler tasarım hem çok iyi hem de gelişime açık olsa da modülerlik olduğu için sorunlar arttı. En büyük sorunlardan birinin birkaç defa çıkarıp taktıktan sonra batarya modülünün tam kapanmıyor olmasıydı. Bununla birlikte modüllerin de pahalı olması sebebiyle kullanıcılar markadan uzaklaştı.

G6 ile yeniden bir başlangıç yapan LG’nin artık eski kitlesi yoktu. Ayrıca Snapdragon 835 hâlihazırda bulunurken amiral gemisi G6’da Snapdragon 821 kullanması çok büyük bir hataydı. Evet Snapdragon 821’in performansını arttırdılar, ancak kullanıcı buna bakmaz. Yeni telefonda yeni işlemci bekler. Yani LG G6‘da Snapdragon 835 olması gerekiyordu.

LG’nin tarihi boyunca en büyük hatası; sorunlarını görmezden gelmesiydi.

Bu yüzden satış sonrası hizmeti de tam sağlayamadı.

G7 ile çok güzel bir telefon üreten LG için artık her şey çok geç oldu. G8 de gerçekten çok güzel olmuştu ama eski hataları yüzünden satılmadı. Her defasında yeni inovasyonla karşımıza çıkan LG’nin en yeni telefonu LG Wing’in de sorunu yine işlemcisi oldu. Evet, çok özgün bir tasarıma sahip ama 15.000 TL verdiğimiz bir telefonda Snapdragon 765G olması çok üzücü.

lg wing modartpc

 

Bu sorunlar ve hatalar sebebiyle LG artık telefon sektöründe bulunmuyor. Birkaç modelinin satışı hâlâ devam ediyor olsa da, artık yeni modeller üretilmeyecek.


YouTube kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında sizin düşünceniz nedir? LG sizce nerede hata yaptı? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. 

6e1e309e574a481c9aee8202f6e0d94f
Ömer Faruk Özdemir
Merhaba, ben Ömer Faruk Özdemir. 25 yaşındayım. Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde eğitim görüyorum. Teknoloji tutkunuyum ve araştırmayı seviyorum. Mobil teknoloji, işlemci, veritabanı yönetim sistemleri, akıllı ev sistemleri ve robotik teknolojiler alanlarında kendimi geliştirdim. Okumayı, öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı kendime amaç edindim çünkü insanlar öğrendikçe gelişir. Hobilerim: Müzik yapmak, video çekmek, video düzenleme yapmak, araştırma yapmak.
Benzer İçerikler
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisment -

Most Popular