Logitech G203 Prodigy Mouse’nin Hassaslığını Firmware Güncellemesiyle 8000 DPI’a Yükseltiyor 0 1297

Logitech,G203 Prodigy Mouse’nin Hassaslığını Firmware Güncellemesiyle 8000 DPI’a Yükseltiyor

Donanım üreticilerinin performans odaklı güncellemeleri her zaman mutluluk ve heyecan ile karşılanır. Ancak çoğu zaman firmalar küçük farklar ile ortaya başka bir cihaz çıkarıp, kullanıcıların o cihazı satın almasını beklerler. Fakat Logitech gerçekten çok farklı bir duruma imza attı. Şirket, bu yılın başında piyasaya sürülen giriş seviyesi G203 Prodigy oyun faresinin hassasiyetini ve bazı performans özelliklerini geliştiren bir yazılım güncellemesi yayınladı.

Bu güncelleme G203 Prodigy’nin G102 den bariz bir fark ile daha üst segment bir cihaz olmasını sağlıyor. Fareyi öne çıkaran bir diğer özelliği ise, Logitech’in de dediği üzere kullanılabilirlik’ten ödün vermeden ergonomiye giriş seviyesi bir cihazda sahip olabilmek.

G203 Prodigy’nin Özellikleri

G203 Prodigy şirketin kendisine ait özelleştirilmiş sensörlerinden birisini kullanıyor. Fare 1000 Hz’yi destekleyen bir ARM işleme çekirdeği barındırıyor (bu çekirdek başlangıçta 6000 DPI hassaslık değerine sahip olarak üretilmiş). Farenin üzerindeki düğmeler Logitech’in yazılımı kullanılarak tamamen programlanabilir ve programlanan düğmelerin taşıdığı kişiselleştirilmiş özellikler farenin içerisinde saklandığı için, her bilgisayarda aynı şekilde kullanmak mümkün kılınmış. Ayrıca en güzel kısıma gelecek olursak. Farenin üzerindeki G logosu tamamen programlanabilir RGB led ile donatılmış.

Güncellemenin G203 Prodigy’e Getirdiği Yenilikler

Yeni firmware güncellemesi ile Logitech, G203 Prodigy’nin sensörünün maksimum çözünürlüğünü 6000 DPI’den 8000 DPI’a yükseltti. Ek olarak şirket, farenin maksimum hızını ve ivmesini 200 IPS’den 300 IPS’ye ve 25G’den 35G’ye artırıyor.

Şimdi akıllara takılan bir soru var. Madem farenin böyle bir kapasitesi vardı da neden baştan böyle çıkarılmadı ?

Logitech, donanımlarındaki işlemcileri ve sensörleri nasıl maksimum performans ile nasıl kullanılacağını kavradıklarını, fakat detaya girmediklerini söylüyor. Yani burada bir çeşit hız aşırtma söz konusu olabilir. Ya da zaten var olan donanımın kilidini açıyor olabilirler. Tabii ortada ayrıntılı bir açıklama olmadığı için bunlar sadece varsayım olarak kalıyor.

Son olarak Logitech G.’nin portföy yöneticisi Chris Pate, “En yeni Logitech G603 Lightspeed Kablosuz Oyun Faremizde bulunan yeni HERO sensörünü tasarlarken Logitech G203 Prodigy Oyun Faresine de uygulanabilecek birçok yeniliğin farkına vardık” dedi. Ayrıca aldıkları bu ders ile müşterilere en iyi deneyimi sunmak için çabaladıklarını da belirtiyor kendisi.

Yeni güncelleme sayesinde kesinlikle alınabilecek bir mouse olduğunu söylemeliyim. Üstelik şuanda amazon üzerinde indirimli bir şekilde satılıyor. Buradan ürüne ulaşabilirsiniz.

Ayrıca mouseye sahipseniz VPN aracılığı ile şuradan güncellemeyi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir